image
 |  41 19 Листопада 2020 | 17:44

На Волині проінспектували Вижівський водозабір (ФОТО)

17 листопада 2020 р. директор НПП "Прип'ять-Стохід" - Олександр Сащук та співробітники наукового відділу спільно з начальником дільниці РОВ Волинської області Віктором Криськом виїхали у робочу поїздку на верхню точку межі Прип'яті біля с. Щитинь Любешівського р-ну і с. Почапи Ратнівського р-ну, з метою огляду стану річки Прип'ять і Вижівського водозабору.

Про це інформують на сторінці у National Park "Prypiat-Stokhid".

 Натурним обстеженням встановлено, що загалом Прип'ять знаходиться у задовільному стані. На Вижівському водозаборі біля с. Почапи перепад рівнів води з Прип'яті у Вижівський канал становить орієнтовно 40-50 см. Вижівський водозабір вже упродовж кількох років знаходиться у аварійному стані, а тому зменшити рівень скиду води у канал вище встновлених шандорів неможливо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лісу не залишиться зовсім: на Камінь-Кашиpщині селяни заборонили лісівникам рубати дерева (ВІДЕО)

Паралельно з цим водозабором кілька років тому збудована залізобетонна основа для нового водозабору, проте, внаслідок відсутності коштів будівництво не можна завершити. Порівняно з минулим роком, коли 18.10.2019 також виїжджали співробітники, рівні води у р. Прип'ять були набагато нижчі, і у канал вода фактично не попадала. Цьогоріч ситуація зовсім інша, рівні води відносно оптимальні для нормального функціонування руслово-заплавного комплексу Прип'яті, як поблизу Вижівського водозабору, так і нижче, а також в межах національного природного парку загалом. Варто зауважити, що при нормальному функціонуванні Вижівського водозабору, можна було б періодично регулювати скид води, з метою промиву русла Прип'яті від щорічних наносів, які спостерігали протягом останніх 5 років. Тому, найважливіше у стабілізації гідрологічного режиму р. Прип'ять та збалансованого скиду вод на Білоозерську водоспоживчу систему у Республіку Білорусь необхідне виділення коштів для завершення будівництва нового водозабору, але з врахуванням підведенням нового каналу до нього не під кутом, а перпендикулярно до русла Прип'яті, як до існуючого водозабору (інакше, це сприятиме деградації русла Прип'яті та формуванню коси і наносів). Важливим питанням також є встановлення сертифікованого і ідентифікованого до білоруського водпосту за рівнями води на оз. Біле (на даний момент він відсутній на українській частині озера), що необхідно для повноцінного контролю.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити