17 листопада 2020 р. директор НПП "Прип'ять-Стохід" - Олександр Сащук та співробітники наукового відділу спільно з начальником дільниці РОВ Волинської області Віктором Криськом виїхали у робочу поїздку на верхню точку межі Прип'яті біля с. Щитинь Любешівського р-ну і с. Почапи Ратнівського р-ну, з метою огляду стану річки Прип'ять і Вижівського водозабору.
Про це інформують на сторінці у National Park "Prypiat-Stokhid".
Натурним обстеженням встановлено, що загалом Прип'ять знаходиться у задовільному стані. На Вижівському водозаборі біля с. Почапи перепад рівнів води з Прип'яті у Вижівський канал становить орієнтовно 40-50 см. Вижівський водозабір вже упродовж кількох років знаходиться у аварійному стані, а тому зменшити рівень скиду води у канал вище встновлених шандорів неможливо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лісу не залишиться зовсім: на Камінь-Кашиpщині селяни заборонили лісівникам рубати дерева (ВІДЕО)
Паралельно з цим водозабором кілька років тому збудована залізобетонна основа для нового водозабору, проте, внаслідок відсутності коштів будівництво не можна завершити. Порівняно з минулим роком, коли 18.10.2019 також виїжджали співробітники, рівні води у р. Прип'ять були набагато нижчі, і у канал вода фактично не попадала. Цьогоріч ситуація зовсім інша, рівні води відносно оптимальні для нормального функціонування руслово-заплавного комплексу Прип'яті, як поблизу Вижівського водозабору, так і нижче, а також в межах національного природного парку загалом. Варто зауважити, що при нормальному функціонуванні Вижівського водозабору, можна було б періодично регулювати скид води, з метою промиву русла Прип'яті від щорічних наносів, які спостерігали протягом останніх 5 років. Тому, найважливіше у стабілізації гідрологічного режиму р. Прип'ять та збалансованого скиду вод на Білоозерську водоспоживчу систему у Республіку Білорусь необхідне виділення коштів для завершення будівництва нового водозабору, але з врахуванням підведенням нового каналу до нього не під кутом, а перпендикулярно до русла Прип'яті, як до існуючого водозабору (інакше, це сприятиме деградації русла Прип'яті та формуванню коси і наносів). Важливим питанням також є встановлення сертифікованого і ідентифікованого до білоруського водпосту за рівнями води на оз. Біле (на даний момент він відсутній на українській частині озера), що необхідно для повноцінного контролю.