Напередодні початку нового навчального року у школах та дошкільних навчальних закладах Волині перевіряють наявність укриттів та безпекову ситуацію у них. У Луцькому районі уже оглянули 215 укриттів в освітніх закладах.
Про це розповів Суспільному головний фахівець ДСНС Волині Андрій Мельничук, - пише ВолиньUA.
До однієї з таких перевірок, яку організували працівники Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій на Волині долучилося і Суспільне. Перевіряли укриття в школі та дитячому садочку поблизу Луцька, з безпековою метою, не розголошують, де саме.
Загалом, на території Луцького району є 448 шкіл та дитсадків. З них 431 заклад має власні укриття різного типу або використовує розташовані на відстані до п’ятиста метрів, каже головний фахівець ДСНС Андрій Мельничук.
Вчителька Наталія Гренасюк показує аварійний вихід зі школи, яким користується її клас під час повітряної тривоги. Каже: учні першого класу упродовж наступного тижня вивчатимуть правила евакуації та шлях до укриття.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волиняни здобули бронзові медалі на чемпіонаті світу з веслування
Укриття, розташоване за 300 метрів від ліцею, та може одночасно розмістити 450 людей, каже директорка навчального закладу Наталія Сікора. Всі 20 класів, які є в навчальному закладі мають чітко виділені місця в укритті, у разі довготривалої повітряної тривоги, у ньому є можливість проводити уроки.
"Кожен клас має набір покривал, водичка, яка є в укритті, ліхтар, якій служить для раптової виключення мережі, і обов’язково початкова ланка має бокси, і старша має, або для продуктів, або канцелярські набори", — розповідає директорка.
У цьому ліцеї протирадіаційне укриття площею 320 квадратних метрів, розповідає головний фахівець сектору цивільного захисту Андрій Мельничук. Каже, воно обладнане за усіма вимогами та може забезпечити перебування людей упродовж 48 годин.
З його слів, в цьому укритті є все необхідне: вентиляція, додатковий аварійний вихід, засоби пожежогасіння, місткість для гігієни людей, термометр, засоби обігрівання на зимовий період, контейнери для їжі, вода, ковдри, шанцевий інструмент в повному обсязі, у разі якщо завалить один з виходів, до прибуття рятувальних служб, люди могли б самі розпочати розбирати завал.
Наступним перевірили дитсадок у цьому селі. Його відвідує 53 вихованці, працює 15 людей персоналу, говорить завідувачка господарства Людмила Оверчук. Показує укриття найпростішого типу, каже: до 2022 року тут був льох.
Представниця батьківського комітету Тетяна Мельник каже, що спокійна за свою доньку піл час повітряних тривог, коли вона у садочку.
"Я була в укритті, я бачила його з середини, тому можу запевнити батьків, що дітки доглянуті належним чином, всі правила безпеки в нас дотримуються", — каже жінка.
Станом на закінчення навчального року у 2024 році усі заклади освіти в області були забезпечені укриттями на 92,2 %, каже керівниця обласного управління освіти та науки Наталія Матвіюк. З її слів, за літо ситуація могла змінитися, адже керівники закладів освіти шукали можливості, щоб забезпечити якнайкращі умови для створення укриттів, у когось проводилися ремонти, хтось укладав договори з сусідніми організаціями та установами щодо оренди укриттів, хтось пробував будувати та будували укриття. Чітка цифра буде відома після 2 вересня, говорить Наталія Матвіюк.