На Волині лісівники почали збір березового соку та кажуть, що такої пізньої заготівлі соку ще не було.
Про це повідомляє Прес-служба Волинського ОУЛМ.
Найпершими збір соку розпочали лісівники ДП «Маневицьке ЛГ», ДП «Колківське ЛГ», ДП СЛАП «Любешівагроліс», ДП «Цуманське ЛГ», ДП «Ковельське ЛГ» та інших лісогосподарських підприємст.
Зараз переробкою березового соку займається шість консервних цехів, що діють у системі Волинського ОУЛМГ.
Нагадаємо, що саме Волинь свого часу розпочала промислову заготівлю і переробку березового соку. У 1968 році тут було зібрано перших 43 тонни сирцю. У 1975 році об’єм заготівлі досяг 7500 тонн, в 1984р. – 10000 тонн. З тих пір ось уже впродовж 50 років волинські лісівники переробляють березовий сік і виготовляють з нього натуральну, якісну конкурентоспроможну продукцію. Цей напій непростий за складом. Вважається, що він оздоровлює кров, активізує обмін речовин, зміцнює нервову систему.
Народна медицина рекомендує пити цей цілющий напій при захворюваннях суглобів, трофічних язвах, фурункульозах, вугрових висипах, екземах, інших захворюваннях шкіри.
У консервних цехах Волинського ОУЛМГ виготовляється сік березовий «Бадьорість» з настоєм шипшини, сік березовий «Свіжість» з настоєм звіробою, сік березовий «Літо» з настоєм квітів липи, сік березовий «Домашній» із настоєм сушених груш, сік березовий із лимоном, березово-яблучний, березово-чорноплідногоробиновий, сік березовий «Веснянка» з настоєм шипшини та натуральним медом, сік березовий «Ромашка» з настоєм квітів ромашки, сік березовий, настояний на м’яті та інші.
Цього року передбачено заготовити понад 600 тонн соку. 145 тонн буде перероблено цехами, решта продана сирцем. Літр соку-сирцю можна буде придбати у заготівельників середньому по 2 грн.
Найбільше соку планують заготувати консервні цехи ДП «Цуманське ЛГ» – 120 тонн, ДП «Маневицьке ЛГ» – 100 тонн, ДП «Колківське ЛГ» – 85 тонн та ДП «Ківерцівське ЛГ» – 70 тонн. А найбільше переробити зобов’язалися колківські та любешівагролісівські цеховики – відповідно по 65 і 30 тонн кожний.
До слова, на Волині діє модель комплексного і раціонального використання цінних природних недеревних ресурсів лісу, продуктів побічного користування – березового соку, ягід, грибів, лікарських рослин. Перспективним напрямком є створення плодово-ягідних плантацій як джерела сировини для подальшого розвитку консервного виробництва.
Водночас лісова охорона застерігає: самовільний збір соку у лісових угіддях заборонений. За кожну підсочену березу лісопорушникам доведеться відшкодовувати заподіяну шкоду, а це, залежно від діаметру, від 450 грн і більше. Тож дешевше і простіше купити. Для цього слід звернутися до працівників лісництв, які здійснюють заготівлю цілющого напою.