У Волинській ОВА провели зібрання регіональної координаційної ради з питань гендерної політики, протидії торгівлі людьми та запобігання домашньому насильству. Засідання, зокрема, приурочили Всесвітньому дню боротьби з торгівлею людьми.
Про це пишуть "Волинські новини", повідомляє "ВолиньUA".
Очолила захід директорка департаменту соціальної та ветеранської політики Волинської облдержадміністрації Оксана Гобод.
Щорічно 30 липня у всьому світі відзначають День боротьби з торгівлею людьми, мета якого – висвітлення цієї проблеми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців та надання допомоги постраждалим. Проблема торгівлі людьми особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення РФ на територію України, зазначають в ОВА.
«Станом на сьогодні в області встановлено 60 статусів осіб, які постраждали від торгівлі людьми, з них 30 людей постраждали від трудової експлуатації, 16 – від сексуальної, сім військовополонених, два «наркокур’єри», трьох втягнуто у злочинну діяльність, одну особу – в жебрацтво та був один випадок продажу дитини», – поінформувала Оксана Гобод.
У 2024 році до департаменту соціальної та ветеранської політики Волинської ОДА звернулися сім осіб, які вважають себе постраждалими від торгівлі людьми. Всім заявникам встановлено відповідний статус.
На Волині в межах Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, зокрема у районах та територіальних громадах, буде проведено інформаційні кампанії «Придивись!»
Мета просвітницьких заходів – закликати людей бути обережними, коли вони стикаються з привабливими пропозиціями роботи чи житла, які можуть призвести до експлуатації. Також фахівці розкажуть про схеми, які використовують вербувальники, щоб заманити людей у різні форми експлуатації.
Про покращення міжвідомчої співпраці у сфері протидії торгівлі людьми традиційно доповів голова правління ГО «Велес+», радник міністра соцполітики України Віктор Вальчук. Йшлося про діяльність організацій у сфері протидії торгівлі людьми та результати громадського моніторингу щодо реалізації політики протидії торгівлі людьми у регіонах України.
Радниця голови облдержадміністрації на громадських засадах з питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі Наталія Рябушенко розповіла про те, як волинські громади вчаться впроваджувати гендерний підхід. Як-от новий інструмент оцінювання дотримання гендерної рівності, що його розробили експертки Аналітичного центру ГО «Бюро гендерних стратегій та бюджетування».
Згаданий інструмент дозволяє виявити потенційні прогалини, а також наявні можливості для посилення роботи щодо досягнення гендерної рівності. Така оперативна оцінка покаже перспективи покращення рівня впровадження гендерного підходу в програмних документах у сфері відновлення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волинські оперативники затримали наркоділка у Львові