У президента Польщі Анджея Дуди чергове загострення на тему напівбожевільних історичних спекуляцій із антиукраїнським присмаком. Польський лідер висловив обурення, що в Україні його зустрічають люди з червоно-чорною символікою УПА. І дорікнув, що українці недостатньо знають про події, які відбувалися на Волині під час Другої світової війни.
Про це на своїй фейсбук-сторінці написав голова Волинської «Свободи», народний депутат України VII скликання, депутат Волинської обласної ради Анатолій Вітів, - інформує ВолиньUA.
Слухаючи такі заяви Дуди, мені здається, що в нього роздвоєння особистості. З одного боку польський президент підтримує Україну і її боротьбу з російським імперіалізмом. А з іншого намагається вказувати: які прапори використовувати, яку історію вивчати і яких героїв шанувати.
Напевно Дуда не зовсім розуміє, що дякуючи нащадкам Героїв УПА сьогодні російські орди перебувають за тисячу кілометрів від польських кордонів. А могли б перебувати за кількасот кілометрів від Варшави.
Перед тим як давати поради українцям, що їм вивчати у школі, як трактувати ті чи інші події та яких героїв шанувати, Дуда мав би поцікавитися змістом освітніх програм у Польщі. Чи вивчають там історію польської інтервенції проти України на початку минулого століття і історію польського колоніалізму? Чи досліджують питання полонізації і пацифікації українців? Чи порушують такі дражливі теми як злочини Армії крайової і батальйонів хлопських проти українського населення? Дуже сумніваюсь у цьому. То чому ж Дуда роздає поради українцям?
Маніпуляції навколо історичних питань з боку президента Польщі точно не сприяють порозумінню між двома націями. Закликаю польських політиків опам'ятатися і не бентежити своїми заявами ні поляків, ні українців, ні весь світ. Рівноправна дружба і стратегічна співпраця між Україною та Польщею - це те, що потрібне двом націям. Тоді як роздмухування вогню взаємного протиборства вигідне виключно москві.
Читайте також: В Дуди проблема з адекватністю: президент Польщі вважає безглуздям те, що українці шанують ОУН-УПА