image
 |  20 25 Грудня 2017 | 18:54

Науковці розшифрували мову дельфінів

Упродовж тривалого часу науковці ламали голови над тим, як зрозуміти значення сигналів, за допомогою яких спілкуються дельфіни.
Про це 25 грудня 2017 року повідомляє сайт «Багнет».
Тепер же біологам під керівництвом Джона Хілдбранда з Інституту океанології Скриппс (Каліфорнія) вдалось скласти алгоритм, який допоможе класифікувати принципи розмови цих ссавців. Під час роботи спеціалісти накопичили близько 50 мільйонів (!) сигналів, якими обмінюються дельфіни, а для розпізнавання кожного задіяли спеціальний пристрій.
У результаті сформований алгоритм виявив сiм типів сигналів, зокрема, сигнали типу «С» ці ссавці видають лише глибоко під водою, а майже половину всіх звуків становлять сигнали типу «F». Створення класифікації вчені вважають проривом у дослідженні мови дельфінів.
Йдеться про одних із найрозумніших істот на планеті, для яких характерні емоційні переживання, соціальність та складна мовна система, -- коментує новину зоопсихолог Сергiй Клочко. -- Насправді, так би мовити, словниковий запас цих ссавців є надзвичайно великим, спілкуються вони за допомогою ультразвуку, а для орієнтування в просторі користуються ехолокацією, маючи дуже чутливий орган слуху.

Ще один цікавий факт: аби не потонути під час сну, дельфіни мусять регулярно підніматися на поверхню й вдихати повітря, а потім знову засинають. Вчені припускають, що дельфіни здатні на таке, бо півкулі мозку в них сплять почергово. Загалом це вкрай доброзичливі тварини, які ще й легко піддаються навчальному процесу, а однією з причин того є допитливість.
На жаль, дельфіни належать до виду, якому загрожує небезпека. Тож сподіваємось, людству вдасться не лише зрозуміти їх мову, а й зробити умови проживання для них безпечними".

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити