image
 |  9 7 Грудня 2022 | 22:41

Німеччина передає Україні нову партію зброї

Німеччина оприлюднила новий список озброєння, яке буде надано Україні в рамках військової допомоги. До нього, серед іншого, увійдуть самохідні артилерійські установки RCH 155.

Про це повідомила пресслужба уряду Німеччини. При цьому інформація про способи та терміни доставки озброєння не буде повідомлятися з міркувань безпеки.

Німеччина надасть Україні наступні види озброєнь:

- 18 одиниць 155-мм самохідних артилерійських установок RCH 155;

- 20 бронетранспортерів Dingo;

- 2 танкових тягачі M1070 Oshkosh;

- 80 пікапів;

- 90 засобів протидії дронам;

- 7 вантажівок 8x6 зі змінною системою завантаження.

Частина техніки буде поставлятися зі складів Бундесверу, а інша частина – від промисловості, що фінансується коштами ініціативи уряду з модернізації.

Що за самохідні артилерійські установки RCH 155

RCH 155 (Remotely Controlled Howitzer) – це 155-мм самохідна дистанційно керована гармата-гаубиця, розроблена у 2014 році німецьким концерном Krauss-Maffei Wegmann як системний розвиток САУ PzH 2000. 

САУ RCH 155 являє собою гармату закритого типу на колісному шасі, побудованому на базі вузлів та агрегатів німецько-нідерландського багатоцільового бронетранспортера Boxer. До САУ встановлено більш потужний дизельний двугун з турбонадувом MTU 199TE20, що досягає потужності 815 к. с. на відміну від 711 к. с. мотору оригінального бронетранспортера. Загальна бойова маса машини становить 39 тонн, з них маса модуля – 12,5 тонн.

Платформа Boxer надає екіпажу високий ступінь мобільності, високу живучість захист від мін, а також саморобних вибухових пристроїв. САУ має модульний броньований корпус комбінований з керамічним захистом. Потрійне днище має форму, що забезпечує максимальний захист від протитанкових мін та саморобних пристроїв. 

Артилерійська установка має ствол довжиною 52 калібри (8 м), автоматичну систему заряджання з боєкомплектом у 30 споряджених снарядів і 144 модульних метальних зарядів. Передбачено також можливість заряджання за здійснення пострілу у ручному режимі. Також САУ RCH 155 може нести додаткове озброєння, наприклад, кулемет.

Також артилерійська частина має розвинену систему керування вогнем: екіпаж машини отримує цілевказання через радіозв'язок або за допомогою каналу передачі даних. Постріл здійснюється дистанційно екіпажем, що розміщується у кабіні САУ. Екіпаж складається з двох людей.

Виробником заявлено, що дальність стрільби становить 40 км звичайними снарядами і до 52 км снарядами V-LAP. Також САУ здатна застосувати далекобійні снаряди VULCANO та EXCALIBUR.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити