image
 |  9 19 Листопада 2020 | 14:03

Очищення від бруду автошляхів Волині потребує чималих затрат: дорожники скаржаться на водіїв

У пору проведення на полях сільськогосподарських робіт аграрії часто завдають шкоди тим, хто опікується автомобільними дорогами, і тим, хто ними користується. Йдеться про забруднення ґрунтом проїзної частини автошляхів. Водії вантажівок, сільськогосподарських машин та механізмів, виїжджаючи з полів із обліпленими землею колесами, наражають на небезпеку інших учасників дорожнього руху, адже у вологу погоду вкрите багнюкою дорожнє покриття не менш слизьке, як під час чи після дощу або при ожеледиці.  

Про це пише Служба автомобільних доріг у Волинській області.

На поданих нижче світлинах – один із випадків винесення ґрунту на проїзну частину, виявлений нещодавно працівниками Служби автомобільних доріг у Волинській області при обстеженні автошляху Н-22 Устилуг – Луцьк – Рівне поблизу с. Буяни Луцького району. І з такою ситуацією дорожники стикаються доволі часто. Звісно ж, звертаємось в поліцію для виявлення винуватців і притягнення їх до відповідальності та проблеми це не вирішує.

Підприємства, які здійснюють експлуатаційне утримання автошляхів державного значення, встановлюють у таких місцях відповідні попереджувальні дорожні знаки, проте, це неможливо зробити на кожному з’їзді на ґрунтову дорогу. Роботи з очищення шляховиками бруду з проїзної частини після проїзду безвідповідальних водіїв потребує чималих затрат державних коштів.

Згідно з чинним законодавством власники транспортних засобів зобов'язані виключати можливість винесення на дорожні об'єкти землі (п. 13 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою КМУ від 30 березня 1994 р. № 198), а створення перешкод для дорожнього руху, в тому числі забруднення дорожнього покриття, тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу чи громадських робіт (ст. 139 КУпАП).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Волинській митниці конфіскували два мікроавтобуси (ФОТО)

Та найгірше в таких випадках – це створення на автошляхах небезпечних умов для учасників дорожнього руху, оскільки забруднене покриття може стати причиною дорожньо-транспортної пригоди.

Служба автомобільних доріг у Волинській області закликає працівників сільського господарства та перевізників бути свідомими і відповідальними, дбати про безпеку інших та дотримуватись правил користування автомобільними шляхами.

Водночас закликаємо всіх жителів області не бути байдужими та у випадку виявлення випадків забруднення дорожнього покриття чи заподіяння будь-якої іншої шкоди дорожнім об’єктам, інформувати обласну службу автодоріг та правоохоронні органи для оперативного реагування, зателефонувавши за номером (0332) 78-54-69 або у поліцію – 102.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити