У селі Солотвин на Ковельщині парафіяни місцевої церкви колядують, аби зібрати гроші на потреби храму, а також для військових. За два дні наколядували 30 тисяч гривень різдвяної пожертви.
Про це Суспільному розповів староста Солотвинської церкви Юрій Гладун, - інформує ВолиньUA
Храм у Солотвині був під юрисдикцією Української православної церкви, розповіла парафіянка храму Марія Газюк. У березні 2024 року за бажанням селян і мешканців навколишніх сіл Голобської громади перейшли до Православної церкви України.
"Ми пишаємось, що в нас українська церква і ходимо, бо я 3 роки не ходила в церкву, бо я билась, щоб була українська. Ходила 25 років в російську церкву, теж співала, але тепер я дуже задоволена, що звучить в нашій церкві українська мова, український Отче наш, Вірую, а настоятелем нашим задоволені дуже", — сказала жінка.
Попередня громада не лишила в храмі майже нічого, тож довелося все купувати за власні гроші та облаштовувати своїми силами, розповів староста Солотвинської церкви Юрій Гладун. Парафіян, які ходять до церкви, приблизно 30: це мешканці сіл Солотвин, Майдан та Діброва.
"Ставити ринви чи дах міняти — ще багато роботи всередині є. Ми з громадою вирішили походити, поколядувати, заробити якісь фінанси на те все. Частину фінансів будемо віддавати хлопцям, по можливості на їхні потреби, що в нас будуть просити, те будемо віддавати", — сказав Юрій Гладун.
Настоятель храму в Солотвині Анатолій Яцків перейшов з УПЦ МП до Православної церкви України. Зі слів священнослужителя, процес був тривалим і болісним.
"Війна все-таки показала яка церква насправді є українська, а яка просто ховається за назвою української. Коли тебе совість крає, бо ти виходиш до людей і мусиш їм відповіді на якісь запитання давати. Коли писання вчить, що церква — це стовп підтвердження істини, то як тоді церква може висловлювати неістинні твердження, а оманливі?" — сказав священник.
Жителька Ковеля Наталія Панасюк, яка приїхала у Солотвин до батьків на Різдво, також вирішила долучитися до колядування. З її слів, частину коштів задонатять на ЗСУ, частину — на впорядкування храму.
"Я колядую, маю голос, дав Бог мені, то я старають використовувати його в добрих цілях. Люди нас всі приймали гарно, не виганяв ніхто, двері не закривав", — зазначила волинянка.
Усього на Волині 639 релігійних організацій ПЦУ. З початку повномасштабної війни із 583 церков УПЦ МП змінили конфесійну належність 79 релігійних громад, котрі перейшли до Православної церкви України, розповів Суспільному завсектору із питань релігій і національностей облдержадміністрації Василь Гайдук.
Читайте також: Повідомили, чи діятиме комендантська година у Новорічну ніч