В історії про організацію «Гордість і сучасність» російські сліди не є очевидними, проте їх можна знайти у відкритих джерелах.
Про це 23 січня 2018 року повідомляє сайт «Polskie Radio».
У матеріалі телеканалу TVN показано, як поляки перевдягнуті в мундири СС і Вермахту вшановували... Адольфа Гітлера, з нагоди річниці його народження. Цей сюжет викликає шок. Журналістам вдалося проникнути в середовище неонацистів, які на секретних зустрічах відкрито представляють свої погляди. Проте, в цій історії можна знайти російські мотиви.
Сліди, які до них ведуть, не є очевидними, але їх можна знайти у відкритих джерелах. Представлений у репортажі Матеуш С. «Сітас» належить до керівництва організації «Гордість і сучасність». Саме її учасники, як вважається, організували і брали участь у показаному в телесюжеті з’їзді, на якому вшанували день народження Гітлера. Звідки ж російські мотиви?
Цього самого «Сітаса» можна – завдяки сервісу mojepanstwo.pl – знайти в іншій цікавій організації: Товаристві «Ні для Європейського Союзу». В його управі є Рафал Марек Ґвуздзь. Як це не випадково, він з’являється також у Фонді польсько-російське примирення. Самі учасники цього фонду пишуть про себе (mojepanstwo.pl), що їхньою метою є «прагнути до примирення між народами Польщі та Росії». На запитання Fakt24 про членство в «Ні для Європейського Союзу» Ґвуздзь відповів, що «йому відома більшість прізвищ», описаних на mojepanstwo.pl. На запитання про Матеуша С. «Сітаса» Ґвуздзь – який декілька років тому заявляв про своє сентиментальне ставлення до Росії – спочатку відповів, що з Матеушем С. незнайомий, а за мить додав, що в організації вони таки «співпрацювали». Врешті-решт, однак, заявив, що він не знає Матеуша С. і «ніколи його не зустрів».
У Польщі відкрили слідство в справі про публічну пропаганду фашизму організацією «Гордість і сучасність». Прокуратура проаналізує можливість делегалізувати цю організацію.