За останні три місяці пацієнти найчастіше зверталися до своїх сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів для вакцинації, через кашель, потребу в профілактиці певних захворювань та адміністративні процедури.
У Волинській області працює 676 лікарів первинної допомоги: це сімейні лікарі, терапевти та педіатри. Із них 18 лікарів мають свою приватну практику, - інформує НСЗУ.
Отримати медичну допомогу на первинній ланці можна у 52 медзакладах Волині.
Загалом більше 897 тисяч жителів Волинської області вже обрали свого лікаря та уклали з ним декларацію. З лікарями-ФОП декларацію уклали майже 17 тисяч пацієнтів. У приватних центрах сімейного лікаря, терапевта та педіатра обрали майже 15,5 тисяч волинян. Всі послуги приватників, які мають договір з НСЗУ, безоплатні для пацієнта.
Перелік безоплатних послуг, які надають сімейні лікарі, терапевти та педіатри чітко визначений і включає: консультації з метою профілактики та контролю основних захворювань, базові дослідження та аналізи, вакцинацію згідно календаря щеплень, створення електронних рецептів на “Доступні ліки”, інсулін та електронних направлень на проведення досліджень чи лікування та ін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У центрі Луцька призупинили будівництво автомийки
Навантаження на лікарів первинної медичної допомоги велике. Тільки у 2021 році лікарі первинки у Волинській області:
● виписали понад 760 тисяч направлень — а це 55% від всіх направлень виписаних у області;
● обстежили 224 тисячі пацієнтів;
● створили понад 288 тисяч електронних рецептів на “Доступні ліки” пацієнтам із хронічними захворюваннями.
“Лікар первинки — це провідник пацієнта у системі охорони здоров’я. Щоб отримувати послуги Програми медичних гарантій безоплатно, треба мати декларацію зі своїм лікарем. Він виписує направлення на аналізи, обстеження, до фахівців вузького профілю, видає електронні рецепти на “Доступні ліки”.
Зараз на лікарів первинки ще більше зросло навантаження через епідемію COVID-19 та вакцинацію від цієї хвороби. Тому закликаю звертатися до них лише з питаннями, які стосуються здоров’я. А довідкову інформацію можна отримати в реєстратурі чи контакт-центрах органів державної влади”, — зазначила директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця.
До речі, за даними електронної системи охорони здоров’я, за останні три місяці найпопулярнішими причинами звернень до лікарів первинної ланки є питання імунізації, кашель, потреба у профілактиці певних захворювань та адміністративні процедури.
Загалом у 2021 році НСЗУ уклала договори із понад 2200 надавачами первинної меддопомоги по всій країні та виплатила їм 16,7 млрд грн за надання допомоги пацієнтам. Понад 78% українців уклали декларацію з лікарями, які надають первинну медичну допомогу. А це — 32 млн 528 тисяч громадян.