image
 |  230 9 Квітня 2025 | 09:58

Причиною неприємного запаху у Луцьку стала зернова барда

8 квітня, під час оперативної наради у Луцькій міській раді було розглянуто питання неприємного запаху, що з’явився в Луцьку в період з 28 березня до 2 квітня цього року. За цей час до служби оперативного реагування 15-80 надійшло понад 100 звернень.

Про це інформує ВолиньUA.

З інформацією з цього приводу виступив перший заступник начальника головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Сергій Куртяк. Він пояснив, що існуюча нормативна база не передбачає механізму по заорюванню органічних добрив чи іншому закритті, яке б убезпечило від поширення неприємних запахів. Крім того, управління обмежене в накладенні штрафних санкцій та проведенні заходів державного контролю в таких ситуаціях.

Після цього з інформацією виступила начальник відділу екології Оксана Лисак, яка повідомила, що причиною виникнення смороду стало застосування агровиробниками зернової барди на землях Підгайцівської територіальної громади в с.Липини, Піддубці, Борохів 28-29 березня.

Вже після перших скарг від мешканців 40-го та 33-го мікрорайонів Луцька працівниками відділу було проведено обстеження територій та виявлено 4 машини з цистернами на землях, які належать Вілія ТзОВ Волинь-Зерно-Продукт, що проводили зрошення рідкими засобами з різким неприємним запахом.

“Після переговорів з відповідальними працівниками підприємства, вони підтвердили застосування рідких органічних добрив невідповідної якості, що й спричинили сморід. У ті дні погодно-кліматичні умови сприяли активному випаровуванню та поширенню запахів на територію міста Луцька навіть після приорювання рідких органічних добрив, розлитих на поверхні ґрунту,” – зазначила Оксана Лисак.

З метою вплинути на ситуацію міська рада направила лист до головного управління Держпродспоживслужби, як державного контролюючого органу з надією на оперативне реагування. На жаль, державні служби самоусунулися від контролю, посилаючись на 27-му статтю Закону України “Про охорону атмосферного повітря”, де вказано, що контроль у галузі охорони атмосферного повітря покладений на місцеві органи виконавчої влади.

Оксана Лисак наголосила, що при повторенні таких ситуацій Луцька міська рада буде замовляти лабораторну перевірку рівня забруднення атмосферного повітря внаслідок діяльності підприємств. За умови перевищення гранично-допустимих концентрацій забруднюючих речовин клопотатиме про зупинення діяльності підприємств у разі порушення ними законодавства про охорону довкілля та санітарних правил.

Читайте також: При Луцькій міськраді створять раду ветеранів

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити