image
 |  148 16 Грудня 2024 | 17:04

Протягом року до поліції Волині надійшло понад 5 тисяч повідомлень про домашнє насильство

Упродовж 11 місяців 2024 року до органів та підрозділів ГУНП у Волинській області надійшло 5251 повідомлення про вчинення домашнього насильства: це на 44% менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У переважній більшості звертаються жінки, однак є виклики і від чоловіків, і від дітей.

Про це повідомили в поліції, інформує ВолиньUA.

За результатами реагування на події про домашнє насильство поліцейські склали 4766 адміністративних протоколів за ст. 173-2 КУпАП (вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування).

Щодо 4457 осіб прийнято рішення про винесення термінового заборонного припису щодо кривдника. Нагадаємо, що терміновий заборонний припис може містити такі заходи: зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи; заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи; заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Окрім того, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено інформацію про вчинення 154 кримінальних правопорушень за ст. 126-1 Кримінального Кодексу, тобто коли йдеться про умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства.

На території обслуговування ГУНП у Волинській області функціонує сектор протидії домашньому насильству в Луцькому районному управлінні та дві мобільні групи реагування на факти вчинення домашнього насильства в Ковельському районному управлінні та м. Нововолинську. Співробітники цих підрозділів також оформлюють протоколи і термінові заборонні приписи, а також проводять широку роз’яснювальну роботу про запобігання домашньому насильству.

Під час цієї роботи поліцейські наголошують, що терпіти насильство – неприпустимо, потрібно завжди повідомляти про ці факти в поліцію за номером 102 або ж звернутись до спеціалізованих служб. Про домашнє насильство можуть заявити також сусіди чи близькі потерпілих: за всіма зверненнями завжди проводиться перевірка. Поліцейські та інші компетентні спеціалісти завжди нададуть вичерпну інформацію про те, як їм діяти і куди звертатись.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Луцькому районі - смертельне ДТП на квадроциклі

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити