Збройні сили країн Північноатлантичного альянсу (НАТО) повинні бути готові до війни з Росією після нещодавньої напруженості у Східній Європі. Хоча в те, що глава країни-агресора Володимир Путін справді хоче "гарячої війни" із Заходом, в останньому не вірять.
Так вважає головнокомандувач збройних сил Британії Нік Картер. Думкою він поділився у серії інтерв'ю, які роздав ЗМІ напередодні своєї відставки, - передає The Gardian.
За його словами, Росія тепер є більшою загрозою для східної частини Європи, ніж це було, коли він тільки став до виконання обов'язків на посаді глави британських ЗС вісім років тому.
"Я явно сподівався, що війни з Росією не буде, і не вірив, що ця країна хоче фізичної війни, але НАТО має бути готовим до цього", – попередив генерал.
Так він прокоментував напруженість на кордоні між Польщею та союзницею РФ Білоруссю через біженців. А також побоювання й ознаки того, що російські війська можуть зосередитися уздовж кордону з Україною.
Раніше міністерка закордонних справ Британії Ліз Трасс закликала Путіна втрутитися у "ганебну кризу штучно створених мігрантів". А колишній офіцер МІ-6 Крістофер Стіл сказав, що, на його думку, Москва вважає, ніби перебуває у стані війни з Британією та її союзниками.
Картер у відповідь наголосив, що Росія, ймовірно, розглядає глобальний стратегічний контекст як безперервну боротьбу. У ній, вважає британський генерал, Кремль застосовуватиме всі інструменти національної могутності для досягнення своєї мети. Але цим росіяни не хочуть розв'язувати гарячу війну.
"Тому так, в певному сенсі я думаю, що він (Крістофер Стіл. – Ред.) має рацію. Питання, звичайно, в тому, як ви визначаєте війну. Як солдат, я схильний визначати її як фактичний акт битви й не думаю, що в РФ цього хочуть. Ймовірно, вони мають намір спробувати досягти своєї мети більш тонкими способами", – висловив упевненість Нік Картер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Корчували з корінням: через $100 від «Орел і решка» у Казані знищили березовий гай
Пізніше в іншому інтерв'ю він розповів, що Росія брала участь у "гібридному сценарії, де дезінформація пов'язується з дестабілізацією, а ідея витіснення мігрантів до кордонів Європейського Союзу є класичним прикладом такого роду речей".
На його думку, ситуація на кордоні Білорусі та України була "класичним відволіканням уваги" з боку російського уряду, яке тривало багато років.
На запитання, чи це може перетворитися на відкриту війну, Картер відповів, що точно не знає.
"Але ми повинні бути напоготові й переконатися, що стримування візьме гору. І, що дуже важливо, переконатися, що в НАТО існує єдність, і ми не допускаємо виникнення будь-яких прогалин у нашій колективній позиції", – підсумував він.