image
 |  14 25 Грудня 2020 | 12:32

Різдво західного обряду: головні традиції та символи святкування

25 грудня християни західного обряду відзначають Різдво Христове.

Українці цьогоріч вчетверте офіційно святкуватимуть Різдво за григоріанським календарем. З 2017 року 25 грудня оголошено вихідним днем. Раніше українці на державному рівні святкували Різдво лише 7 січня.

Різдво відзначають на честь народження в Віфлеємі Сина Божого у Діви Марії. Звістку про народження Христоса пастухам принесли ангели. Пізніше прийшли волхви-мудреці зі Сходу, які з легенд знали про появу Месії. Дорогу до міста їм вказала яскрава зірка. Сцена народження Христа у печері, в якій ховали худобу від негоди, стала головним символом свята, тому нині храми оформляють яслами з Ісусом, святими Дівою Марією і Йосипом, пастухами та домашніми тваринами.

Святкування починається ввечері 24 грудня, коли уся родина збирається за столом. Після появи на небі першої зірки можна приступати до святкової трапези. Святковий стіл на Різдво повинен бути без жирної їжі та алкоголю. Обов'язкове місце займає кутя - традиційна страва з відварених злаків, куди додають також мед, мак та горіхи. На різдвяний стіл, зокрема, прийнято подавати запечену індичку з різними соусами або гуску з яблуками та капустою.

У католицьких храмах проводиться різдвяне богослужіння. Після служби всі йдуть додому та обмінюються подарунками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ресторанам дозволили в Новий рік працювати до 7-ї ранку

Основним символом Різдва західного обряду є вінок із ялинових гілок. Ним прикрашають вхідні двері або обідній стіл. Ще одним незмінним атрибутом свята є свічки. Найчастіше для Різдва використовують червоні або білі. Їх запалюють біля каміна, на вікні або під час вечері.

Поруч із ялинкою або біля каміна вішають різдвяні шкарпетки для подарунків від Санти.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити