Музей-садиба Ігоря Стравінського розташована в Устилузі. Нині – це пам’ятка історії національного значення, де розташований музей та місцева музична школа. В рік музей відвідує в середньому три-чотири тисячі туристів.
Про це Суспільному розповів директор музею Володимир Терещук.
"Маєток в Устилузі Ігор Стравінський збудував за власним проєктом. На другому поверсі мав творчу майстерню.Тут він жив з сім'єю щоліта з 1907-го до 1914-го року. Дворянська сім’я мала можливість осінь зиму проводити на курортах Швейцарії, а літо в Устилузі. Тут композитор написав 17 своїх творів", - каже директор музею Володимир Терещук.
У 80-х роках минулого століття садиба Стравінських була у занедбаному стані. Тут був гуртожиток, в якому проживали дві сотні робітників, трактористів, - каже Володимир Терещук.
Почали лобіювати питання про повернення маєтку історичної цінності
Через 30 років, у 2012-му за дорученням Кабміну почали реставрацію приміщення. За рік відновлену садибу відкрили для відвідувачів.
На першому поверсі нині облаштували музей присвячений композитору Ігорю Стравінському.
Тут зберігають меблі початку 19-го століття, коли жив Стравінський, фортепіано, фотографії музиканта і членів його сім’ї. На стінах портрети Стравінського видатних художників і автопортрет.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Митрополит ПЦУ назвав противників перейменування Володимира-Волинського «друзями Путіна»
Нині на другому поверсі маєтку Ігоря Стравінського, де він створював нові музичні твори, розташована Устилузька школа мистецтв. Тут навчається понад 100 дітей із трьох сусідніх громад у класах бандури, фортепіано, сольного співу та духових інструментів.
Володимир Терещук розповідає, музей приваблює не лише туристів, а й митців. Каже, приїжджають із подарунками. З його слів, найціннішим із них є повне факсимільне видання рукопису Ігоря Стравінського "Весна Священна" британського видавництва.
Що відомо
У Луцьку стартував фестиваль "Стравінський та Україна". Захід розпочався ввечері 1 жовтня в обласному музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка, а закінчиться 10 жовтня.
Довідково: Суспільне Волині – інформаційний партнер фестивалю. Міжнародний музичний фестиваль "Стравінський та Україна" — єдиний фестиваль Волині, що пропагує класичну музику у всіх її жанрах та стилях. Головна мета фестивалю — популяризація творчості Ігоря Стравінського та вивчення його зв’язків із Україною, а також популяризація кращих зразків світової та української музичної класики.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У мережі показали попередницю ковельської водонапірної башти (РЕТРО-ФОТО)