У відділення обласної клінічної лікарні, де лікують хворих на COVID-19, – привезли 12 тонн кисню. Наразі в медзакладі для киснезалежних пацієнтів є 23 тонни газу.
Про це розповів Суспільному завгосп відділення Олександр Герасимчук.
Наразі в обласному центрі є три медичні заклади, де лікують киснезалежних недужих на коронавірусну інфекцію: інфекційна лікарня, шпиталь в обласній клінічній лікарні та інфекційний стаціонар в медоб'єднанні Луцька.
Ситуація в обласному тимчасовому госпіталі
"Зараз іде, в середньому, від 4 до 5,5 тонн кисню на добу, все залежиться від кількості пацієнтів та важкості їх стану", – розповів завгосп. З його слів, біля шпиталю є дві ємності з киснем. Після їх заповнення запаси медзакладу - 23 тонни кисню.
Кисень привезли з Кривого Рогу. Водій Сергій Коваль розповів, що під час транспортування авто не має права зупинятися в населених пунктах і їхати швидше ніж 85 км/год.
Зі слів керівника медичного директора обласної клінічної лікарні Миколи Галея, наразі тимчасовий госпіталь повністю заповнений: "194 хворих у шпиталі, вчора поступили 21 людина, виписали 17, померли за добу троє і використали кисню 3,7 тонни".
Обласна інфекційна лікарня
В обласній інфекційній лікарні лишилося 1 тонна 200 кілограмів рідкого кисню та 40 балонів. Цього вистачить на добу, – розповіла керівниця лікарні Галина Морочковська. Додає: коли привезуть кисень в медзаклад поки не відомо, тривають перемовини з постачальником.
Інфекційна лікарня розрахована на 178 ліжкомісць. Нині в медзакладі 181 пацієнт. Реанімаційне відділення заповнене повністю.
"У день виписуємося 25-30 людей і стільки ж поступають. Додаткові розгорнули ліжка, де було 40 – стало 45 місць. У нас зараз госпіталізовано до 30 дітей і буває, що мама й дитина на одному ліжку, бо бувають малесенькі дуже пацієнти", – каже Галина Морочковська.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Водій маршрутного таксі помер від серцевого нападу під час руху
Інфекційний стаціонар медоб'єднання
У тимчасовому інфекційному стаціонарі медоб'єднання Луцька станом на ранок 2 листопада було понад 3 тонни кисню, – розповів заступник директора медоб'єднання Андрій Смольянінов.
"Нам необхідно, щоб на наступний день була вже заправка, над цим працюємо. Постачальники говорять, що треба звертатися до МОЗ, що розподіл кисню від виробників іде через МОЗ", – каже Андрій Смольянінов. З його слів, в стаціонарі розгорнули 162 ліжка, зайняті 125.
Під час брифінгу в облдержадміністрації заступниця голови ОДА Людмила Тимощук повідомила, що в лікарні області постачають кисень три підприємства: зі Львова, Києва та Дніпропетровської області. Щодоби для лікування хворих на COVID-19 витрачають орієнтовно 8 тонн рідкого кисню та майже 100 балонів з газоподібним киснем.
Що відомо
У ніч на 21 жовтня через брак кисню десятьох пацієнтів Луцького тимчасового інфекційного госпіталю перевели в обласний шпиталь для недужих на COVID-19.
22 жовтня Віктор Ляшко під час години запитань до уряду спростував чутки про те, що в Україні існують проблеми з виробництвом медичного кисню. Він пояснив, що чутки були спровоковані інформацією про затримку в роботі трьох українських підприємств, які виробляють кисень.
Уряд виділив на закупівлю кисневих станцій 395 млн гривень субвенції, які самі виробляють рідкий кисень. Про це на брифінгу 1 листопада повідомив перший заступник міністра охорони здоров'я Олександр Комаріда.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціла родина отруїлася невідомою речовиною: жінка померла, чоловік втратив пам'ять