У Волинському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся онлайн-практикуму із застосування бюджетного законодавства. Тема його «Формування місцевих бюджетів на 2021 рік. Алгоритм підвищення ефективності управління фінансовими ресурсами громади».
Про це інформує Волинське регіональне відділення Асоціації міст України.
Захід відбувався на основі платформи ZOOM із онлайн-трансляцією зі сторінок «ПУЛЬС децентралізацій ний марафон» та Волинського РВ АМУ у мережі Facebook. Його учасниками стали 85 посадовців-фахіців у сфері фінансів та бюджету департаменту фінансів Волинської облдержадміністрації, підрозділів райдержадміністрацій та територіальних громад.
Онлайн-практикум відбувся у межах Проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» («ПУЛЬС»), який Асоціація міст України втілює за підтримки USAID.
Модератором практикуму виступила Любов Піонтковська, начальник бюджетного управління Департаменту фінансів Волинської ОДА, яка зазначила, що цей практикум – можливість звірити свої фінансові годинники.
Вітаючи учасників заходу Виконавча директорка Волинського РВ АМУ Мар’яна Конончук нагадала присутнім, що цей практикум, як і попередні, відбувається у межах Проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» («ПУЛЬС»), який Асоціація міст України втілює за фінансової підтримки USAID. На жаль, з її слів, проєкт «ПУЛЬС» добігає кінця і без цієї фінансової підтримки надавати допомогу громадам, щодо навчання та консультування фахівцями Офісу реформ у волинському представництві Асоціації міст України. Пані Конончук, також зауважила, що для сьогоднішнього практикуму Волинському РВ АМУ вдалося зібрати унікальний склад доповідачів із Департаменту фінансів ОДА: начальник відділу доходів та аналізу виконання місцевих бюджетів, Іван Мацюк, начальник відділу бюджетного управління, Любов Піонтковська, заступник начальника управління – начальник відділу фінансів програм соцекономрозвитку та соцзахисту населення, Леся Горбачова, заступник начальника управління – начальник відділу зведеного планування та міжбюджетних відносин, Володимир Горщар та начальник відділу фінансів соціально-культурної сфери бюджетного управління, Юрій Фредюк.
Із вітальним словом до учасників онлан-заходу звернулися директорка Волинського регіонального центру підвищення кваліфікації, Тетяна Литвиненко та директор Департаменту фінансів Волинської ОДА, Ігор Никитюк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Погуляйко розпорядився виключити голову Волиньради зі складу регіональної комісії ДФРР
Під час заходу розглянули такі питання:
– основні завдання фінансових служб райдержадміністрацій і територіальних громад щодо завершення бюджетного 2020 року;
– особливості організації бюджетного процесу в частині складання, розгляду і затвердження місцевих бюджетів на 2021 рік в умовах завершення адміністративно-територіальної реформи в Україні.
Висвітлюючи основні завдання фінансових служб територіальних громад, доповідачі звернули увагу присутніх на практикумі на особливості економічного стану Волині, що пов’язані з карантинними заходами та їх вплив на стан надходження доходів до місцевих бюджетів. Обговорили основні напрями організації роботи фінансових служб області і тергромад щодо забезпечення виконання запланованих надходжень до місцевих бюджетів у грудні 2020. Також стисло проаналізували стан прогнозного виконання зобов’язань 2020 року щодо забезпечення фінансування видатків соціально-культурної сфери та інших витрат, передбачених відповідними місцевими бюджетами. Основні напрямки роботи фінслужб органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування в частині максимального виконання фінансових зобов’язань із видатків місцевих бюджетів 2020 року.
Не оминули увагою фінансування медзакладів, залишки освітньої субвенції, неосвоєні кошти на соціально-економічний розвиток та інше.
Тож озвучили прогнозовані перспективи щодо грошей на дороги громади, фінансування об’єктів із ДФРР, соціальних програм, зокрема, щодо забезпечення житлом дітей сиріт, видатків на оздоровлення і не тільки.
В другому блоці питань йшлося про особливості бюджетного процесу в частині забезпечення своєчасного складання, розгляду і затвердження місцевих бюджетів на 2021 рік; формування дохідної частини місцевих бюджетів; завдання фінансових служб територіальних громад та особливості здійснення розрахунків видатків з фінансування основних галузей бюджетної сфери та формування видатків місцевих бюджетів з фінансування програм соцзахисту населення та соцекономрозвитку.
Також по завершенню основної частини відбулося активне обговорення почутого, а доповідачі надали ґрунтовні відповіді на всі поставлені запитання.
Підсумовуючи захід консультант з бюджетних питань Асоціації міст України (проєкт «ПУЛЬС»), Василь Гром зазначив, що «бюджет буде складним».
– Не плекайте надії, бо, не зважаючи на те, що відстояні ряд позицій у частині доходів бюджету, він буде складним. Ми не матимемо тих приростів дохідної частини бюджету, які ми мали, принаймні, рік тому. Тож при плануванні врахуйте це, – наголосив Гром. – Як планувати акциз ви знаєте, він є в 64 статті, і вже на постійно, щодо залізниці, то планувати, бо там, завдяки Асоціації міст України, ідею «Укрзалізниці» тимчасово «похоронили». Щодо пайової участі у будівництві, то, на жаль, не планувати, бо її вже не буде, а це, насамперед, стосується міст.
Він також тезово окреслив основні питання, які наразі турбують керівників і посадовців більшість територіальних громад Волині та бюджетний процес, адже, як відомо, 25 грудня потрібно прийняти всі бюджети.