Різдво 2023 року прийшло до нас з присмаком війни і з очікуванням перемоги над російськими загарбниками. Згадували про захисників та мир у своїх різдвяних посланнях і очільники Володимир-Волинської єпархій ПЦУ та УПЦ.
Редактори видання ВолиньUA проаналізували різдвяні послання єпископа Володимир-Волинського і Турійського ПЦУ Матфея та митрополита Володимир-Волинського і Ковельського УПЦ Володимира.
Різдвяне послання єпископа Володимир-Волинського і Турійського ПЦУ Матфея
На початку послання єпископ розповідає про історію Різдва, святкуючи яке важливо не забути про саму подію, якій присвячене це свято. Далі єпископ згадує війну та воїнів. Загалом його послання просякнуте думкою про воїнів та перемогу.
«Сьогодні Український народ переживає важкі часи, живе у стані війни, гинуть люди, руйнуються міста і села, московські загарбники, втративши людський образ і подобу вирішили знищити Україну. Але вони забули, а можливо не знали, що сказано самим Богом «ХТО МЕЧ ПІДНЯВ-ВІД МЕЧА І ЗАГИНЕ».
Ми християни продовжуємо молитись і прославляти народженного Христа, ми віримо, що Всемилостивий Господь Бог допоможе нам гідно пройти випробування війни, ми віримо, що Спаситель визволить нас від нашестя ворогів і дасть нам перемогу».
Єпископ закликає молитися за наших захисників, які несуть службу у Збройних Силах України, щоб Бог оберігав та посилав їм сили і терпіння. Нагадує про допомагу нужденним і тим, хто втратив домівки.
«Вітаю наших мужніх воїнів, які захищають нас від окупантів, тероборону, добровольчі батальйони ми молимось за Вас і благаємо у Бога, щоб зберіг вас живими і не ушкодженими».
Різдвяне послання митрополита Володимир-Волинського і Ковельського УПЦ Володимира
Чимало уваги на початку послання митрополит Володимир приділяє значенню Різдва. «Навіть через тисячі років, радість Різдва Христового не мине, вона не втратить своєї сили, адже це найбільша подія початку історії домобудівництва нашого спасіння».
Далі митрополит згадує війну та воїнів і навіть вживає слова «агресор» та «ворог».
«В українського народу є багатовікова традиція – збиратись у Святий Вечір всією родиною. У цю воістину святу і благословенну ніч, коли народився Предвічний Бог, людей об’єднує спільна радість. Христос прийшов у світ, наповнений скорботами і стражданнями. Так було тоді, так є і тепер. Якщо когось немає за родинною вечерею, до святкової радості долучається краплина смутку. Ми не можемо побачити тих, що відійшли у Вічність, але віримо, що вони удостоїлися бути учасниками духовної трапези з Сином Божим. Не потішать своєю присутністю і воїни, які нині виконують свій патріотичний обов’язок, захищаючи країну від агресора».
Водночас митрополит закликає молитися, «щоб Небесне Його світло просвітило нашу скривавлену і багатостраждальну Батьківщину, дало сили кожному з нас для перемоги над ворогом».
На закінчення послання митрополит зауважує, що «війна – час подвигу всіх. Всі ми на полі бою і від кожного з нас залежить тепер перемога».
«Хтось творить подвиг зі зброєю в руках, хтось молитвою, хтось передаючи гуманітарну допомогу, хтось піклуючись про хворих, хтось словом, хтось фізичною працею. Різдво – це та мить, коли Бог приходить до людей, щоб вгамувати біль тих, хто страждає, а сумну темряву нашого часу наповнити світлом Вифлеємської зірки, розвіяти тривогу і невпевненість у завтрашньому дні вірою, духовною радістю, міцним здоров’ям, силою і наснагою. Адже там, де народжується Бог, народжується надія, а де є Бог, там неодмінно має бути мир. Бог – це Світло і воно завжди переможе темряву».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що сказали про війну у своїх різдвяних посланнях ієрархи УПЦ та ПЦУ на Волині