Польські газети повідомляють нові подробиці затримання Славоміра Новака та розповідають про його політичну кар'єру.
Про це повідомляє «POLSKIE RADIO».
«Справа Новака. Зруйнована кар’єра «золотої дитини» Громадянської платформи» - «Gazeta Wyborcza» пише про політичну біографію нещодавно затриманого Славоміра Новака (політик погодився на оприлюднення своїх даних). Нагадаємо, колишній міністр транспорту і колишній директор Державного агентства автомобільних доріг України почув звинувачення у керуванні злочинною групою та корупційній дільності за часів «Укравтодору».
«Якби не «годинниковий скандал», Славомір Новак, котрого часто називали «золотою дитиною Громадянської платформи», міг би бути наступником Дональда Туска — лідером партії та прем’єром уряду, - читаємо на шпальтах видання «Gazeta Wyborcza». - Тепер прокуратура звинувачує його у хабарництві на суму 1,3 мільйона злотих. Найближчі три місяці політик проведе під арештом».
Нагадаємо, «годинниковий скандал» стосується часів, коли Славомір Новак був у Польщі міністром транспорту. Тоді він не вніс до податкової декларації наручний годинник вартістю 20,5 тис. злотих (пояснював це неуважністю) – у 2015 році остаточно після апеляції Славоміра Новака суд умовно закрив справу проти нього.
Газета відкриває куліси затримання політика. Як пише, доказовий матеріал, який зібрало Центральне антикорупційне бюро, опирається на зашифрованих повідомленнях та забезпечених телефонних сполученнях.
«Центральне антикорупційне бюро отримало ці докази за допомогою ізраїльської програми Pegasus. Це шпигунська програма, яка може непомітно для користувача читати SMS і електронну пошту, ввімкнути мікрофон і камеру телефону, дізнаватися місце розташування користувача, копіювати персональні дані».
На шпальтах цієї ж газети політик Громадянської коаліції Мацєй Кєрвінський поєднує справу затримання Славоміра Новака із президентськими виборами у Польщі.
«Служби працювали над цією операцією довго, - говорить політик, - я не маю сумніву, що справу Славоміра Новака могли використати щоби вплинути на перебіг виборів». Як пояснює Кєрвінський, Новак був у штабі Рафала Тшасковського, а польські служби під приводом розпрацювання колишнього міністра транспорту, могли збирати інформацію про кампанію Тшасковського.
«Новака не підслуховували під час виборчої кампанії», - пише «Rzeczpospolita». Як з’ясувала газета, Центральне антикорупційне бюро закінчило прослуховувати розмови політика перед виборчою кампанією.
«Наші джерела кажуть, що початково затримання Славоміра Новака планувалося перед виборами. Але служби відмовилися від цієї ідеї саме через можливу політизацію справи у виборчій кампанії», - читаємо.
Як пише видання, у справі корупційної дільності Славоміра Новака зібрано 70 томів актів, з них зміст 40 томів не оприлюднюється, це стенограми прослуховування розмов політика Центральним антикорупційним бюро.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Варшавський райсуд на тpи місяці арештував екскеpівника «Укpавтодоpу»