Члени постійної комісії з питань промисловості, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу, архітектури, будівництва та ЖКГ розглянули звернення трудового колективу ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля».
Про це інформує Волинська облрада.
Начальник відділу кадрів шахти Лілія Бойчура подякувала депутатам, що зголосились обговорити проблемні питання із якими нині стикаються гірники Нововлинська. Вона розповіла, що починаючи з червня 2019 року стан справ на шахті різко погіршився. У них накопичилася заборгованість із заробітної плати, почались відключення електроенергії та фактично припинилась реалізація продукції.
"На наших складах лежить близько 18 тонн вугілля, а це наші гроші. Ми просимо у держави, щоб нам щось виділили додатково. Ми лише хочемо, щоб допомогли реалізувати те вугілля, яке є на складі. Так, у нього велика зольність, але для цього є збагачувальні комбінати і якщо його збагатити, воно може використовуватись на електростанціях. Якщо буде збут нашої продукції - це дозволить вирішити наші проблеми хоча б частково. Ми тоді б своїми силами змогли погашати борги за електроенергію, закупляти запчастини та виплачувати людям лікарняні", - каже вона.
Лілія Бойчура розповіла, що у вересні 2020 року Міненерго призначило нового керівника ДП «Волиньвугілля», втім, ситуація замість того, щоб покращуватися почала стрімко погіршуватися.
"Ми маємо неабиякі труднощі із керівником, який призначений з Києва і жодного поняття про роботу шахтарів не має. Наші шахти не забезпечуються навіть самим необхідним, все частіше робота зупиняється через аварійні поломки, які немає чим ліквідовувати. Керівнику «Волиньвугілля» Юрію Ключковському нами було скеровано безліч заявок на найнеобхідніші матеріали, які просто ігноруються і не вирішуються, а тому наші підприємства опинилися на грані зупинки", - наголошує вона.
Представники трудового колективу розповідають, що нещодавно, через аварію, було затоплено ДП «Шахта №1 «Нововолинська» та переймаються, що така доля очікує і на їхню копальню.
"Шахта- це не магазин, ї неможна просто закрити. Ніхто не думає про наслідки. Якщо шахта сама затопиться - це призведе до соціального та екологічного лиха", - каже пані Бойчура.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Луцькі перевізники хочуть 10 гривень за проїзд
Непокоять гірників і низькі розцінки за їхню нелегку працю, які не переглядалися з 2008-2012 років.
"Наразі є необхідність внести зміни до чинного законодавства в частині встановлення прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який застосовується як розрахункова величина для визначення посадових окладів - тарифних ставок", - наголошує Лілія Бойчура.
Представники трудового колективу «Шахта «Бужанська» звертаються до депутатів обласної ради розібратися у ситуації, що склалася та зобов’язати керівництво Міненерго України надати їм роз’яснення щодо подальшого існування підприємства.
Вислухавши шахтарів, депутат Іван Киричик запропонував колегам ініціювати з цього приводу до Міністра енергетики України.
"Ми усі знаємо, що сьогодні є державна політика щодо зменшення використання вулеглеводню і таке інше. Але держава повинна чітко визначитися із подальшою долею шахт. Щоб люди знали працюватимуть вони надалі чи ні, а тоді думали, як вони надалі мають жити і годувати свої сім'ї "- сказав він.
В результаті дискусії члени профільної комісії обласної ради рекомендувати підготувати та адресувати відповідне Звернення до Кабінету Міністрів України, Міністерства енергетики України та до Координаційного центру з питань трансформації вугільних регіонів України, що нині опікується цими питаннями.