image
 |  32 12 Лютого 2022 | 17:34

Сторічне фото дівчини з Волині, що викликає дискусії

У мережу виклали сторічну світлину з дівчиною, яка викликає певні дискусії, адже ніхто не знає напевне де вона зроблена.

Про це пише наукова співробітниця ДІКЗ «Стародавній Володимир» Орися Вознюк.

За її словами існує дві версії походження фото: перша - нібито вона з Володимира, а друга - із села Микуличі Володимир-Волинського району.

«Беззаперечними є лише ті факти, що світлина зроблена у 1917 році австрійським військовим фотографом під час Першої світової війни і дівчина має надзвичайну вроду.

Але, поговоримо про моду. Світлина зроблена у холодну пору року, адже на дівчині зимовий верхній одяг. На перший погляд здається, що вона одягнена в кожух, але це не так, бо не видно хутра. Вона одягнена у свитку. Свита – довгополий приталений верхній одяг із домотканого сукна. У жіночих і чоловічих свитах переважали сірий та білий кольори. Існувало декілька видів свит, найчастіше виділяють такі: «з вусами», «з рясами» та зі «зборами». У нашої героїні швидше за все свита із вусами. На жаль, ми не можемо побачити її ззаду. «Вусами» називаються клинці, які вставлялися з обох боків свити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заледве не збив: у Луцьку водій на переході не пропустив пішохода (ВІДЕО)

Дівчина одягнена в спідницю. На голові хустка. По верх свитки вона накинула теплу домоткану вовняну хустку. На початку XX століття домоткані хустки активно використовувались серед сільського населення. Їх називали опинанками (накидка), вовнянками. Ними часто підперезувалися, коли не одягали верхній одяг (лише камізельку). Так господиня могла швидше поратися по господарству. Підперезувалися навіть коли вдягали верхній одяг. В основному щоб було тепліше, коли в морози вирушали в дальню дорогу», - зазначає Орися Вознюк та каже, що було добре, якби хтось із старожилів села Микуличі впізнав цю дівчину.

«Прохання до мешканців села Микуличі, покажіть це фото своїм бабусям і дідусям. Можливо в образі цієї дівчини вони впізнають свою односельчанку. Адже, якщо є жителі, які народженні на початку 1930-х років, то вони ще можуть пам'ятати тих, хто народився на початку 1900-х рр. Дівчині на фото не більше 16-17 років».

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити