Існує багато міфів та тверджень щодо користі та шкоди молока, і в цілому щодо його природності для організму людини написала у Facebook в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
"Молоко та молочні продукти - це те, що є в нашому раціоні від народження, це досить звична для нас їжа. Якщо є непереносимість лактози, існує сенс в помірних кількостях, але часто вживати кисломолочні продукти, що містять живі лактобацили та біфідобактерії. Саме вони здатні переробляти лактозу із найменшим газоутворенням", - говорить Супрун.
Світові організації в галузі харчування рекомендують вживання 2-3 порцій молочних продуктів в день. Одна порція, в даному випадку, прирівнюється до приблизно склянки рідкого продукту, або 40 г - для твердого сиру.
"Молочні продукти можна і треба вживати, але вони не мають бути основою раціону. Якщо ви відчуваєте дискомфорт після вживання таких продуктів - проконсультуйтесь зі своїм лікарем", - підсумувала Супрун.
Деякі дослідження вказують, що корисна мутація, яка дала нам можливість без проблем споживати молоко, відбулась, з точки зору еволюції, відносно нещодавно - приблизно в період одомашнення корів та кіз. З того часу молоко стало важливою складовою раціону - як хороше джерело поживних речовин, кальцію та вітаміну D.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українка намагалася потай ввезти з Росії небезпечний психотроп
"Молоко містить молочний цукор - лактозу, і для її розщеплення та подальшого засвоєння необхідно виробляти фермент лактазу. Цей фермент розщеплює дисахарид на моноцукри, які всмоктуються в кишківнику та засвоюються нашим організмом. Якщо така схема в організмі не спрацьовує - цукор не всмоктується і дістається мікроорганізмам нашої мікробіоти. Вони споживають лактозу та утворюють велику кількість газів, що є класичним симптомом при непереносимості лактози", - розповіла Супрун.
Вироблення лактази відбувається у всіх ссавців у ранньому віці, водночас її активність з віком часто знижується. Тому "сприйняття" молока та молочних продуктів відбувається у всіх людей по-різному.