У неділю, 16 червня, в Україні відзначають Трійцю - одне з головних християнських свят.
За традиціями святкують три дні. Будинки прибирають і прикрашають свіжими гілками клена, берези, верби, липи, квітами і травами. Це символізує процвітання і новий життєвий цикл. Слугує оберегом від нечистих сил.
Суботу напередодні свята вважають поминальним днем. Прийнято молиться за померлих і ставити свічки в церквах за упокій їх душ.
У неділю вранці у храмах проводять Божественну літургію. Згодом священик читає молитви, стоячи на колінах у Царських брамах, лицем до віруючих. Прихожани при цьому також стають на коліна. Після служби ходять в гості, влаштовують масові гуляння і ярмарки.
Другий день свята називається Клечальний понеділок. Зранку в церквах проходять служби, а після неї священики йдуть на поля і моляться про благословення на майбутній урожай.
Третій день називається Богодуховий. Обирали Тополю - найкрасивішу незаміжню дівчину, прикрашали її вінками, стрічками і водили по дворах. Зустріти Тополю вважалося великою удачею.
На Зелені свята забороняють сваритися, думати про погане, виконувати домашню роботу, працювати на землі. Дозволяється лише готувати їжу для родини та худоби. Не можна рубати дерева, гуляти в лісі чи купатися в річках. За народними повір'ями, тоді наш світ приходять міфічні істоти - мавки та русалки, які можуть нашкодити людині.
Найкраще ці дні провести із близьким, наприклад, поїхати родиною на відпочинок. Хорошою справою на Зелені свята вважають сватання та одруження. Вірять, що тоді шлюб буде міцним, пара житиме в достатку.