У Чехії відкрили міст імені українського дисидента Василя Макуха, який в 1968 році на Хрещатику підпалив себе на знак протесту про тоталітарної комуністичної системи, політики русифікації та агресії Радянського Союзу проти Чехословаччини.
Про це повідомляє посольство України в Чехії.
Міст іменем українського дисидента назвали ще в травні 2018, а 5 листопада (до річниці самоспалення) влаштували офіційне відкриття.
Йдеться про невеликий міст через річку Ботіч у Празі. На ньому також розмістили таблику з портретом, іменем та короткою інформацією про Макуха.
Одним з елементів також є сірник, полум'я якого складається з двох кольорів — жовтого та блакитного.
Посол України в Чехії Євген Перебийніс зазначив, що українці підтримували чеський та словацький народи в період радянської окупації, а нині українці відчувають підтримку від чехів.
"Багато українців висловлювало свою підтримку чеському та словацькому народам у часи окупації. Сьогодні ж, коли Україна переживає не найкращі свої часи, українці відчувають підтримку від чехів. Тому я б хотів подякувати чеському народу, уряду та парламенту за підтримку, яку в них відчуває Україна", — сказав Перебийніс.
Василь Макух — учасник українського руху опору в Радянському Союзі, воїн Української повстанської армії. Військовий трибунал засудив його до 10 років каторжних робіт, у 1955 його звільнили та вислали на спецпоселення.
5 листопада Макух вибіг на Хрещатик та підпалив себе зі словами: "Геть окупантів!", "Хай живе вільна Україна!". Міліціонери намагалися загасити вогонь, проте їм це не вдалося.