Підсумовуємо рік приємними новинами від об’єднаних громад.
Про це 2 січня 2018 року повідомили у Волинському Інституті Права.
Голобська ОТГ – громада, що розвивається, повниться ідеями та працює над реалізацією Стратегії розвитку, яка була прийнята у 2016 році. Одним з ключових напрямків Стратегії розвитку – є ефективне використання наявних природніх та рекреаційних ресурсів. Громада багата різноманітними пам’ятками природи, історії і культури, національними традиціями.
За ініціативи Голобської селищної ради, відповідно до одного із напрямів Стратегії розвитку, спільно з Обласною молодіжною громадською організацією «Волинський Інститут Права» розробили Програму розвитку туризму на 2018-2019 роки. Програма враховує місцеві особливості, а також пріоритети Волинської області у даному напрямі.
Програма включає як позиції максимального збереження об’єктів історико-культурної спадщини, так і надання послуг туристам. Важливою є підготовка нових туристичних продуктів на основі вже наявного потенціалу громади.
Основною метою програми є втілення заходів, спрямованих на створення якісного, конкурентного туристичного продукту, здатного максимально задовольнити потреби широких верств населення, забезпечити соціально-економічний розвиток об’єднаної громади, зберегти та популяризувати природну та історико-культурну спадщину, забезпечити додаткові грошові надходження до бюджету.
Програма включає багато напрямів роботи, серед яких: розробка екскурсійної програми на території Голобської громади «Пам’ятки історії», «Активний відпочинок», «Вихідний день у Голобській громаді», «Екологічні тури»; проведення навчання для власників агросадиб; розробка та видання інформаційних матеріалів з метою популяризації різних видів туризму в громаді; створення та популяризація ринку місцевих продуктів; презентація туристично-рекреаційного потенціалу громади на всеукраїнських та міжнародних виставках; створення та підтримка туристичної інтернет сторінки «Голобська громада закохує»; проведення для школярів початкової та середньої школи туристичних екскурсійних програм; проведення культурно-масових заходів на території громади «Фестиваль весільних обрядів» та ін.; співпраця з народними майстрами з метою організації проведення ярмарок, художніх і мистецьких заходів, виробів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, сувенірної продукції та ін.
Програма розвитку громади, а громада – це кожен з жителів ОТГ. Тому успіх даної роботи – залежатиме від кожного.
Заходи здійснюються в межах реалізації проекту «Сприяння реалізації Стратегії розвитку Голобської громади із використанням інструментів громадської участі», що реалізується Волинським Інститутом Права за підтримки програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».