У провінції Шаньсі на півночі Китаю в суботу китайські археологи виявили руїни житлових будівель віком від 5 тис. до 7 тис. років.
Про це УНН повідомляє з посиланням на Xinhua.
За даними провінційного археологічного інституту, реліквії були виявлені в селі Дега через 2 місяці охоронних розкопок, що почалися в квітні поточного року. Наразі, за деякими оцінками, розкопками охоплена зона площею 5 тис. кв. метрів.
Археологи виявили руїни групи п'ятикутних будинків культури Яншао періоду неоліту, включаючи осередки овальної форми і фрагменти гончарних виробів.
Культура Яншао виникла в середній течії Хуанхе 5000-7000 років тому, і є важливим джерелом китайської цивілізації.
Судячи з руїн, найбільша будівля займала площу 137 кв. метрів, а діаметр вогнища становив від 1,4 м до 1,7 м.
На думку дослідника Хе Ну з Академії суспільних наук Китаю, йдеться не про просте житло, а можливо про спорудження, де вождь племені проводив спеціальні церемонії.
Інші експерти не згодні з цим твердженням, заявляючи, що знайдені зразки кераміки не відповідають стандартам для древніх ритуалів. Окрім того, через недостатню вивченість структури будинку, його функція не може бути визначена.
Знахідка може допомогти вивчити місцеву продуктивність праці, соціальну структуру і релігійні звичаї періоду культури Яншао.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Луцьку стартував чемпіонат Європи з легкої атлетики