image
 |  11 23 Січня 2018 | 09:24

У Києві відзначили 155 річницю Січневого повстання у Польщі

На території музею «Київська фортеця» у столиці України відбулися урочистості з нагоди 155 річниці Січневого повстання.
Про це 23 січня 2018 року повідомляє сайт «Polskie Radio».
У понеділок, 22 січня, у 155 річницю Січневого повстання у Києві відкрили меморіальну дошку, присвячену його героям: народженому на терені сучасної України генералові Зиґмунту Падлєвському та його батьку, Владиславові.
Урочисті заходи відбулися на території музею «Київська фортеця» («Косий капонір»), де були ув’язнені учасники повстання 1863-1864 років. У них взяли участь посли Польщі та Литви: Ян Пєкло та Маріус Януконіс. Програма святкувань складалася з: лекцій, показу фільму про повстання, концерту хорової музики та історичної реконструкції повстанського табору.
Урочисті заходи важко назвати збігом обставин. Адже нині (22 січня) припадає 100-річчя проголошення незалежності України у 1918 році. Ці події певним чином доповнюють одна одну та показують, що історія повторюється і постійно йдеться про те ж саме: про свободу і демократію, - сказав журналістам посол Польщі в Україні Ян Пєкло.
Є у цьому певне продовження: тоді, під час Січневого повстання, гинули поляки, українці, білоруси, котрі боролися за нашу і вашу свободу. Нині молоді хлопці на Донбасі насправді вмирають за те саме. У певному сенсі, за безпечну та демократичну Європу, - наголосив польський дипломат.

Направлене проти панування Російської імперії Січневе повстання почалося 22 січня 1863 року. Повстанці атакували російські гарнізони у Королівстві Польському. У півторарічних розсіяних партизанських боях взяло участь щонайменше 150 тисяч повстанців.
Після закінчення повстання щодо його учасників були застосовані численні репресії, зокрема, конфіскація шляхетських маєтків, закриття монастирів у Королівстві Польському, великі контрибуції та активна русифікація. За участь у повстанні царська влада засудила до смерті щонайменше 669 осіб. На заслання відправлено щонайменше 38 тисяч осіб.
За участь у повстанні в Україні до царських в’язниць в Україні потрапило приблизно 3 тис. осіб. Лідери Січневого повстання на цих теренах – Адам Зєлінський, Владислав Тадеуш Раковський, Платон Кшижановський та Адам Дружбацький були розстріляні у «Косому капонірі» у Києві.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити