В українців, які працювали у шкідливих умовах, можуть забрати право виходити на дострокову пенсію.
Це може статися, якщо парламент не прийме відповідний законопроєкт, сказала міністерка соціальної політики Марина Лазебна в інтерв'ю Liga.net.
З її слів, у новому документі йдеться про те, що роботодавець не повинен відшкодовувати пенсії колишнім працівникам, які працювали у тяжких умовах.
"Замість цього – просто плати більше ЄСВ. За 16 років накопичилися великі борги підприємств перед Пенсійним фондом: з десяти підприємств тільки два відшкодовували пільгові пенсії, вісім – не відшкодовували", - пояснює Лазебна.
Вона каже, що за новою моделлю, щомісяця роботодавець подає списки і сплачений ЄСВ за своїх працівників.
"За адміністративний персонал підприємство сплачує 22%, а за персонал, який працює в шкідливих умовах, сплачуватиме 37% (22%+15%) або 29% (22%+7%). Якщо працюють молоді люди до 35 років, кошти підуть на їх власні накопичувальні рахунки в недержавних пенсійних фондах", - додала міністерка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кеpівництво Pfizer не буде щеплюватися своєю вакциною, а іншим pадить «довіpяти науці», — CNBC (ВІДЕО)
Марина Лазебна зазначає, що законопроєкт підготували за указом президента.
"Я не знаю, чи підтримається документ парламентом. Але якщо ніхто нічого не зробить, через деякий час у людини, яка відпрацювала у важких та шкідливих умовах, право виходити на дострокову пенсію можуть просто забрати", - каже Лазебна.
За чинним законодавством, право на пільгові пенсії мають громадяни, що упродовж тривалого часу працювали на тяжких або шкідливих роботах. Поточна модель пенсійного забезпечення таких українців передбачає, що безпосередньо виплати здійснює Пенсійний фонд, однак роботодавці компенсують йому відповідні видатки.