image
 |  13 15 Листопада 2018 | 13:01

У Луцьку школярі побували в ролі повстанців та агентів НКВС (ФОТО)

У середу, 14 листопада, старшокласникам у «Луцькій загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №13» випала нагода побувати у ролі повстанців та агентів НКВС.
Гру проводила спеціаліст «Центру національно-патріотичного виховання дітей та молоді у місті Луцьк» Лідія Кощук, про це повідомляють у соціальній мережі Фейсбук.
На думку організаторів заходу, саме гра «Криївка» допомагає популяризувати українську історію, розповісти молоді про національно-визвольну війну, боротьбу УПА, історію наших предків.
Головні дійові особи: звичайні упівці, кум, голова Служби Безпеки УПА та НКВДисти, які прагнуть знищити упівців.
Гра «Криївка» – містить у собі повстанський колорит, звичаї та традиції, - повідоляють організатори.

Від редакції:
Сама ж «Криївка» є аналогом гри «Мафія» сюжет, якої побудований на протистоянні. Також прототипом вважається гра «Вбивця», раніше популярна в Європі. Основна відмінність в тому, що вбивця – один чоловік, якого шукають всі гравці.
Суть гри «Криїівка» – конфлікт між організованими НКВДистами та неорганізованими упівцями, це згідно правил гри. Завдання перших – вбивство упівців, а других – повне викорінення всіх НКВДистів.
У деяких країнах гра «Мафія» використовується для лікування від ігрової залежності, для підготовки присяжних до суднових засідань, при роботі з «важкими» підлітками. Сьогодні ж гру «Криївка» представники «Центру патріотичного виховання» запроваджують для школярів міста Луцька з метою розповісти молоді про національно-визвольну війну, боротьбу УПА, історію наших предків.
На нашу думку, відбувається підміна понять і говорити про патріотичне виховання школярів через азартну гру, яка по собі має мету розваги в стінах навчального закладу - є абсурдном. Сьогодні учням шкіл проводять не лекції з історії, розповідей життя повстанців чи зустрічей з свідками тих подій, а організовують ігри, які по суті до виховного процесу учнів немають відношення.
Організатори повідомляють, що гра «Криїівка» містить у собі повстанський колорит, звичаї та традиції. Повстанський колорит? Звичаї? Традиції? Важко сказати що це так.
Яким чином мають розповісти молоді про національно-визвольну війну, боротьбу УПА та історію наших предків через азартну гру ? Теж не зрозуміло.
Сама ж гра «Криївка» створена Молодим Народним Рухом. Складається враження, що КЗ «Центр патріотичного виховання молоді у місті Луцьку» здатне лише переймати методи виховання молоді, які запроваджуються в ГО «Національний Альянс». Однак схоже на те, що не в силі запровадити власні напрацьовані методи по національно-патріотичному вихованню молоді.
 

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити