Про це 17 червня 2018 року повідомляє сайт «Portal Polsko-Ukrainski».
Участь у відкритті взяли представники польської делегації, зокрема дружина Яцека Куроня, віце-маршалок Сенату Польщі Богдан Борусевич, генконсул Рафал Вольські, представники наукових кіл, громадських організацій, міської та обласної влади.
Данута Куронь висловила сподівання, що оновлена площа стане символічним місцем дружби українців і поляків.
Я щиро вдячна місту Львову, його мешканцям, владі, інтелектуалам, друзям Яцека, всім, хто тут зібрався. Це гарне місце передає ідею, яку ціле життя ніс Яцек – люди мусять зустрітись і мусять говорити, з тої розмови, з тої зустрічі йдуть добрі речі, треба дружити, якщо ми не будемо дивитись на світ так, що він наш спільний, то той світ не виживе. Маю надію, що це буде символом не лише того, що було, тої дороги Яцека, його друзів, які тут присутні, що це місце буде жити в майбутнє, що тут будуть зустрічатись люди, спілкуватись, що це буде місце дружби, – сказала вона.
Віце-маршалок Сенату Польщі Богдан Борусевич у своєму виступі окреслив роль Яцека Куроня в дисидентському русі.
Яцек Куронь часто був проти більшості, проти пропаганди, проти думок, що навколо маємо лише ворогів. Він говорив, що це не правда, що маємо також друзів, маємо народи, з якими нас єднають віки спільної історії. Коли ми про це говорили, я знав, що він в першу чергу говорить про українців, але також про литовців, білорусів. Яцек був голосом цілої опозиції, він формував огляд світу, огляд Європи, він був лідером опозиції, завжди старався зрозуміти інших. – зазначив Богдан Борусєвич – Ми тут говоримо польською і українською і не потребуємо перекладу, не потребуємо, щоб хтось третій нам перекладав значення нашої історії, наших конфліктів, бо ми в стані самі це зрозуміти та зінтерпретувати, щоб бути разом, щоб думати про майбутнє. Щоб те майбутнє між Україною та Польщею будувати. Яцек Куронь був будівничим. Він навіть коли знав, що щось треба знищити, треба боротись, знищити тоталітарний устрій, то одразу знав і говорив, як будувати. Ще раз дякую за ту пам’ять, думаю, що це буде місце зустрічі поляків та українців.
Подяку за вшанування пам’яті великого львів’янина, діяча польської демократичної опозиції, міністра першого не комуністичного уряду в центрально-східній Європі висловив генконсул Польщі у Львові Рафал Вольські.
Я надзвичайно радий, що зможу через вікна мого кабінету споглядати на цей сквер, на якому зустрічатимуться львів’яни і їхні гості, і будуть дивитись на мудре обличчя патрона цієї площі, – додав він.
Нагадаємо, рішення про присвоєння ім’я Яцека Куроня площі біля Генерального консульства Польщі депутати Львівської міськради ухвалили під час засідання сесії 22 березня 2018 року.