image
 |  4 5 Лютого 2023 | 09:53

У Міноборони опублікували «вичерпне пояснення» щодо змін виплат військовим

Олег Рогаль, начальник відділу грошового забезпечення та заробітної плати Управління соціальної підтримки Міністерства оборони, виступив з новим роз'ясненням щодо змін виплат грошового забезпечення з 1 лютого 2023 року.

Його опублікувало інформаційне агентство Міністерства оборони України «АрміяInform».

1 лютого 2023 року почав діяти новий Порядок виплат додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Сил оборони України та співробітникам системи МВС. Виплати залежатимуть від того, чи перебуває військовий у тилу або безпосередньо в зоні проведення бойових дій.

Так, з 1 лютого виплати додаткової винагороди у 100 тисяч гривень військовослужбовцям, які беруть участь у бойових діях безпосередньо на лінії зіткнення, не зміняться.

Однак із 1 лютого збільшиться розмір щомісячного грошового забезпечення військовослужбовців у середньому на 50%. Тобто якщо військовослужбовець отримував 13 тисяч гривень (це мінімальне грошове забезпечення було у 2022-му), то тепер отримуватиме понад 20 тисяч гривень — три мінімальні заробітні плати.

На передній лінії військовослужбовець із мінімальним грошовим забезпеченням у 20 тисяч гривень отримуватиме разом із додатковою нагородою 100 тисяч гривень — 120 тисяч гривень на місяць.

Хто ще отримуватиме 100 тисяч грн?

Крім військовослужбовців, які беруть участь у бойових діях на лінії зіткнення, 100 тисяч гривень також будуть отримувати за час виконання бойових завдань:

  • військовослужбовці ракетних військ і артилерії;
  • льотчики за час виконання польотів у районах ведення бойових дій;
  • моряки;
  • військові медики (їх виділили в окрему категорію як військовослужбовців, що матимуть винагороду 100 тисяч гривень кожного місяця);
  • зенітно-ракетні війська та протиповітряні війська, які виконують завдання в районі проведення бойових дій.

Хто отримуватиме 30 тисяч грн?

Винагороду в 30 тисяч гривень щомісяця отримуватимуть:

  • військовослужбовці, які входять до складу угруповань Сил оборони країни та виконують бойові або спеціальні завдання згідно з бойовими наказами або розпорядженнями командирів військових частин;
  • військовослужбовці, які виконуватимуть завдання всебічного забезпечення угруповань Сил оборони;
  • військовослужбовці, які перебувають у підрозділах, що зараховані до складу резерву Головнокомандувача Збройних сил України.

30 тисяч гривень будуть виплачуватися тільки за період виконання цих бойових спеціальних завдань.

Кому зменшать грошове забезпечення?

Грошова винагорода не буде виплачуватися військовослужбовцям, які проходять службу у військових частинах та підрозділах, що не входять до складу угруповань Сил оборони або резерву Головнокомандувача ЗСУ і перебувають поза межами районів ведення бойових дій. Це можуть бути навчальні центри, органи військового управління, тилові бази тощо.

!Але: військовий отримуватиме щомісячну додаткову винагороду 30 тисяч гривень, якщо він проходить службу в підрозділі, що входить до складу угруповань Сил оборони країни, або в резерві Головнокомандувача Збройних сил України та не перебуває в районі ведення бойових дій, але за умови виконання бойових спеціальних завдань згідно з наказами командирів підрозділів бойових частин.

А що у разі ротації?

Підрозділ, який був на передовій і зараз перебуває поза межами району ведення бойових дій, може залишатися у складі угруповань Сил оборони або в резерві Головнокомандувача, і військовослужбовці цього підрозділу також можуть виконувати бойові або спеціальні завдання. Якщо ці завдання виконуються, то навіть поза межами районів бойових дій військові матимуть право на отримання додаткової винагороди у 30 тисяч гривень.

А як щодо виплат військовим на лікарняному, які отримували додаткову винагороду 30 тисяч грн?

Винагорода розміром 30 тисяч гривень виплачується тільки за період виконання бойових або спеціальних завдань. Тож військовослужбовець, який перебуває на лікарняному, за цей період винагороду в 30 тисяч гривень отримувати не буде.

!Але: військовослужбовець, який зазнав поранення, контузії чи травми, що пов’язані із захистом Батьківщини, отримає винагороду розміром 100 тисяч гривень за весь час лікування. Також ця винагорода зберігається за час відпустки після лікування, якщо поранення було важким. Ступінь важкості поранення визначають військові лікарські комісії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Великий обмін полоненими: СБУ показала ексклюзивне відео

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити