image
 |  207 3 Травня 2025 | 11:38

У музеї українського війська в Луцьку відбувся благодійний захід: збирали донати для волинських бригад

У Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки, що в Луцьку, 1 травня відбувся благодійний захід на підтримку Збройних сил України. Вхід на територію музею — за донат на потреби військовослужбовців волинських бригад — 14 ОМБр та 100 ОМБр.
Про це Суспільному розповів директор музею Олег Ткачук, - інформує пише ВолиньUA
Музейні та навчальні зразки стрілецької зброї, зокрема кулемет Калашникова різних калібрів представив відвідувачам зберігач фондів музею українського війська та військової техніки Василь Карпюк.
"Потім в нас представлена снайперська гвинтівка Драгунова 7-62, яка використовується як з нашої сторони, так і ворога. І РПГ-7 з макетом гранати — ручний протитанковий гранатомет, наймасовіший у світі", — сказав Василь Карпюк.
Навчали азів тактичної медицини бойові медики 100 окремої механізованої бригади. Катерина Головчак — донька загиблого на війні Євгена Головчака. Дівчина обрала військовий шлях.
"Цікаво все, що пов’язано з військовим після того, як почалась війна. До того ніколи не думала, що піду у військовий ліцей, а після того, як почалась війна, зацікавила ця тема. Цікаво що твориться зараз в Україні. Ще розумію, що від нашого покоління залежить те, що ми щось змінимо, що ми маємо шанси все змінити", — зазначила дівчина.
Ліцеїстка Христина Рудусь розповіла, що вирішила освоїти військову професію у майбутньому через свого тата, який нині захищає Україну у війні з РФ.
"В мене військовий тато і я хочу іти по військовому, тому зброя мене дуже цікавить. АК-74, він не зібраний повністю. Тут треба вставити пружину, ствольну накладку, магазин, шомпол і пенал", — зазначила дівчина.
Бійці батальйону "Сапсан" 14 окремої механізованої бригади демонстрували в роботі безпілотні системи Mavic. Бронемашину, яка є в експозиції музею, вдалося знищити дроном, розповів оператор БпЛА на позивний Джері.
"Це є пробиття зверху в дах і це можливо відпрацювала FPV з кумулятивом. Кумулятив має направлену струю, яка пропалює броню і запалює в середині тут знаходиться. Комплект зривається і відповідно машина знищується", — зазначив боєць.
У музеї українського війська в Луцьку збирали донати для двох волинських бригад
Батальйон безпілотних систем "Сапсан" створили пів року тому. Поштовхом для цього, на думку військовослужбовця, стала зміна характеру і технологічності війни.
"Як показала практика, всі старі засоби ураження ставали не ефективними і люди почали переходити на безпілотні системи та працювати по всіх напрямках: по небі, по землі, скрізь. Ми працюємо по землі: нищимо техніку, працюємо по броньованій і автомобільній техніці, по квадроциклах, по багі працюємо", — сказав військовий.
Благодійний захід відвідали студенти волинських вишів та військових ліцеїв, розповів директор музею Олег Ткачук. Студент Богдан Денисюк розповів: цікавиться артилерійськими системами.
"Це – гаубиця. Вона мене зацікавила, бо там крутиться дуло. Я там трохи покрутив. Правда вверх не крутиться, тільки по боках. Зараз такий час, і у мене друг воює з 2014 року. Закінчив Богомольця і після того став військовим хірургом. Добре, що є це місце, ми можемо познайомитися з технікою, подивитися що і як виглядає", — сказав хлопець.
Під час благодійного заходу у регіональному музеї українського війська та військової техніки відвідувачів частували козацьким кулішем.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити