7 квітня — Всесвітній день бобра. Це чудова нагода звернути увагу на одного з найцікавіших мешканців наших водойм — європейського бобра (Castor fiber). В Ківерцівському національному природному парку «Цуманська пуща» бобри почуваються як удома, адже для свого життя вони обирають чисті річки, болота, озера та заплави з багатою рослинністю.
Про це пише Ківерцівський національний природний парк "Цуманська пуща", пише ВолиньUA.
Бобри є справжніми архітекторами природи. Вони будують греблі, що затримують воду, створюючи нові заболочені території. Це сприяє збереженню біорізноманіття: на таких ділянках оселяються амфібії, птахи, комахи, а також рідкісні рослини. Крім того, їхні греблі очищують воду природним шляхом і допомагають запобігати посухам та лісовим пожежам, підвищуючи рівень ґрунтових вод. Також завдяки бобровим греблям зменшується ймовірність паводків.
Раніше бобри були майже знищені в Україні через попит на їх хутро та м'ясо. Завдяки природоохоронним заходам, зокрема створенню заповідників, популяція цих тварин відновлюється. В «Цуманській пущі» науковці не лише спостерігають за бобрами, але й досліджують їхній вплив на екосистеми.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У місті на Волині стартував проєкт "Помічник патрульного"