Про це 25 січня 2018 року повідомляє сайт «Polskie Radio».
Ця група осіб пробиралася у спецслужби за попередньої влади і їх часто вважали надійними інформаторами Центрального антикорупційного бюро та Агентства внутрішньої безпеки, яке тоді очолював Кшиштоф Бондарик. Бондарик входив у склад наглядової ради однієї з компаній Томаша Ш. до того, як він став очільником Агентства внутрішньої безпеки, – сказав журналіст та публіцист Цезари Ґмиз, коментуючи на телеканалі TVP Info справу вчорашнього затримання Центральним антикорупційним бюро осіб, підозрюваних у використанні впливів у спецслужбах.
Про справу зв’язків Томаша Ш. з представниками спецслужб першим написав Пйотр Ніштор в опублікованій у жовтні 2017 року у виданні «Gazeta Polska» статті «Мультибізнес під спеціальним наглядом».
Перша частина розмови з журналістами Доротою Канею та Цезари Ґмизом стосувалася допиту комісією з питань розслідування афери «Amber Gold» екс-голови Центрального антикорупційного бюро Павела Войтуніка.
На мій погляд, Войтунік дуже добре знав, що відбувається. Він був поліцейським з багаторічним досвідом, він не був новачком. Крім того, він займався боротьбою з економічною злочинністю. Він допоміг розпрацювати стараховіцьку аферу, потім працював у Центральному слідчому бюро поліції, – сказала головна редактор TV Republika Дорота Каня.
Журналісти обговорили також справу вчорашнього затримання Центральним антикорупційним бюро вісьмох осіб, зокрема заступника головного редактора журналу «Спеціальні служби» (пол. «Służby Specjalne») Томаша Ш. Групу підозрюють у використанні можливих впливів у спецслужбах та державній адміністрації, а також податкових шахрайствах.
Це дуже цікава справа. Нині Пйотр Ніштор у „Gazeta Polska Codziennie” пише на цю тему, перелічуючи те, чим займалися окремі затримані особи, починаючи від Томаша Ш., який був однією з найважливіших осіб у цій групі. Цікаво, що його прізвище згадується як особа, яка постраждала від польської держави, постраждала від фінансових служб, які довели компанії Томаша Ш. до банкрутства, – зауважила Каня.
Ця група пробиралася у спецслужби за попередньої влади і часто їх вважали надійними інформаторами як для Центрального антикорупційного бюро, так і Агентства внутрішньої безпеки, яке очолював Кшиштоф Бондарик. Бондарик входив у склад наглядової ради однієї з компаній Томаша Ш. до того, як він став очільником Агентства внутрішньої безпеки. Затриманих вчора тодішні спецслужби вважали особами, котрі домагають цим спецслужбам. Насправді вони використовували ці спецслужби для реалізації своїх темних інтересів. Тільки вдавання співробітників спецслужб – це ще дуже мало. Йдеться про набагато більші злочини – податкові шахрайства у сфері ПДВ на рівні приблизно 1 млрд злотих, незаконну торгівлю паливом, і нарешті йдеться також про іноземні спецслужби. Ця група мала контакти зі спецслужбами держав, котрі недоброзичливо ставляться до Польщі, – додав Цезари Ґмиз.