З березня у РФ обсяги виробництва меблів почали скорочуватися, серед причин - зниження витрат споживачів та звуження каналів збуту після припинення роботи IKEA.
Про це пише "Комерсант" із посиланням на учасників ринку.
Так, за підсумками березня виробництво меблів у Росії знизилося на 3% рік до року, до 4,3 млн умовних одиниць продукції, підрахувала Асоціація підприємств меблевої та деревообробної промисловості (АМДПР).
"Березень обнулив усі наші попередні прогнози про подальше стабільне зростання", - заявив президент асоціації Олександр Шестаков.
При цьому, вартість меблів у січні-березні зросла в середньому на 12,5%. Російські виробники залежать від імпорту комплектуючих, включаючи фурнітуру, лаки, фарби, тканини, які зросли в ціні через порушення логістики, пояснює Шестаков.
В асоціації прогнозують зростання вартості локальної продукції не менш як на 30%.
В АМДПР за підсумками 2022 року чекають зниження обсягу продажу меблів у грошах на 50% у рамках стрес-сценарію. Це може статися не тільки через скорочення платоспроможного попиту, але і через припинення роботи в РФ шведської IKEA.
На продукцію, вироблену IKEA в Росії, припадало 5% від загального обсягу всього випуску, з яких 80% експортувалося, зазначає Шестаков. Але, за його словами, збувати свою продукцію російським підприємствам, які виготовляли меблі для ритейлера, стало складніше.
Альтернативний, оптимістичний прогноз АМДПР передбачає стабілізацію російського меблевого ринку до осені.