image
 |  18 13 Травня 2022 | 23:01

У селі біля Луцька священник назвав перехід до ПЦУ «рекетом»

Палко обговорювали можливий перехід до ПЦУ у селі Баїв Боратинської громади Луцького району. На збори релігійної громади прийшли і прихильники Української православної церкви МП разом із настоятелем храму, і ті, хто хоче вийти з лона Московського патріархату.

Священник Василь Левковець служить у храмі Успіння Пресвятої Богородиці вже понад 40 років. За цей час, кажуть тутешні, багато для кого він став духовним наставником. Утім, коли мова зайшла про вихід з лона московської церкви – люди розділилися на два своєрідні табори. Бо ж сам отець Василь перехід до ПЦУ не підтримує. Вона, мовляв, неканонічна.

«Якби вона була створена так, як треба, канонічно, то ми б давно всі пішли, і мови немає… Ніде в нас юридично немає переходу – тільки силовий захват, рекет», – розмірковує священник.

На збори прийшли і прихильники священника, і віряни, які вважають, що іншого підпорядкування, як Православній церкві України, бути нині не може.

Місцеві кажуть: напередодні збирали підписи у трьох селах. Адже у Баєві чимало прихожан з околиць. Та частина людей запевняє: тут більшість пересічних жителів Баєва, а тих, хто дійсно часто відвідує храм і є істинними парафіянами, мовляв, не покликали.

Чути один одного людям давалося нелегко. Доводилося перекрикувати. З горем навпіл обрали голову зборів та членів лічильної комісії. Та прихильників УПЦ таке не влаштовувало. Збори, кажуть, неправильні, бо подібні рішення повинні приймати парафіяльні збори.

«Громада звертається, настоятель оголошує, що ми збираємо парафіяльні збори – і будь-які проблеми церковні вони вирішують, ці парафіяльні збори, а прихожанином може бути хто тільки», – зауважив отець Василь.

Такі ж збори, каже, тільки сіють розбрат між селянами. Священник обіцяє, що за лічені дні УПЦ стане автокефальною, і все буде добре. Тож треба дочекатися Собору, на якому приймуть таке рішення.

«Головне, щоб прийняли на соборі це рішення, і як тільки вони приймуть – зразу ж почнеться переворот в другу сторону. Ну для чого робити оцю гризню і це все між людьми», – закликав священник.

Однак більшість впевнена: вірити, що Росія відпустить зі свого підпорядкування УПЦ, безглуздо. Тож почали голосувати.

За перехід до ПЦУ проголосували 156 осіб, проти переходу – 60.

Зморені годинними суперечками, люди просто порозходилися. Спільної молитви не звершили, адже ключа отець Василь не віддав. Тож люди чекатимуть офіційного статусу, аби повноправно зайти на подвір’я храму.

 Детальніше - у сюжеті 12 каналу.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити