image
 |  9 6 Квітня 2018 | 11:14

У Сталіна і Гітлера більше збігів у поглядах, ніж різночитань, навіть щодо єврейського питання, - Макаревич

Музикант Андрій Макаревич вважає, що фюрер нацистської Німеччини Адольф Гітлер міг переконати керівника СРСР Йосипа Сталіна увійти до воєнної коаліції проти Великобританії. Про це 06 квітня 2018 року повідомляє сайт «ГОРДОН». СРСР за влади Йосипа Сталіна та Німеччина за влади Адольфа Гітлера могли укласти союз і розділити Європу, перемігши Великобританію. Таку думку висловив лідер гурту «Машина времени» Андрій Макаревич у Facebook.
А пофантазуймо: уявімо, що Гітлер на початку 41-го року виявився трохи адекватнішим і – не напав на Радянський Союз. А навпаки, маючи пакт про ненапад та інші економічно-технічні зв'язки (навіть Герінг навчався у воронезькому авіаучилищі) – переконав Сталіна увійти до воєнної коаліції та разом роздовбати Великобританію, – написав він.
На думку музиканта, Сталін пішов би на договір із Гітлером в обмін на отримання контролю над ще однією частиною східної Європи.
У них узагалі більше збігів у поглядах, ніж різночитань, навіть щодо єврейського питання: Гітлер хоче його остаточного рішення, Сталін пропонує тих, хто лишився, заслати на Мадагаскар, нехай будують там собі свій Ізраїль... загалом, домовилися б. І Англія б капітулювала, – зазначив він.
Макаревич припустив, що в цьому разі США скинули б ядерні бомби на Японію, щоб налякати Німеччину і СРСР, змусивши тих підписати мирний договір.
Земля поділена двома великими океанами і трьома супердержавами – як це скорочує кількість нюансів! Світ став би зовсім іншим: Джон Леннон, народившись, став би підпільником, а не музикантом, «Бітлз» не виникли б, не сталося б музичної революції, рок-н-ролл залишився б суто місцевим локальним американським явищем, а його уривки, як і уривки джазу, що зрідка перелітають через залізні стіни Німеччини і СРСР, набули б потворного шиночно-опереткового характеру... Але що мене цікавить найбільше – чи вжилися б ці двоє людожерів у одному запрягу хоча б до фізичної смерті одного з них? Або б раніше перегризли одне одному горлянки? – підсумував він.
23 серпня 1939 року глави МЗС Німеччини і СРСР підписали пакт Молотова-Ріббентропа. Сторони зобов'язувалися утримуватися від нападу один на одного і дотримуватися нейтралітету, у разі якщо на одну з них нападала третя сторона. Було передбачено обмін інформацією між СРСР і Німеччиною в питаннях, що зачіпають інтереси сторін. До договору був таємний додатковий протокол про розмежування сфер впливу у Східній Європі. Протокол передбачав включення Латвії, Естонії, Фінляндії та східних областей Польщі, Бессарабії до сфери інтересів СРСР. Литва і захід Польщі входили до сфери інтересів Німеччини.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити