Про це 20 червня 2018 року повідомляє сайт «Вгору».
Офіційно Туркменістан є світською державою, але більша частина населення сповідує іслам, який дозволяє мати до чотирьох дружин.
Уперше про введення норми, яка дозволяє чоловіку мати більше однієї дружини, заговорив перший президент країни Сапармират Ніязов у 1993 році, коли країна отримала незалежність від СРСР. Тоді він називав багатоженство традиційною цінністю туркменського суспільства та виступив за введення цієї норми, щоб люди в країні «морально не розкладались».
У 1993 році президент Сапармират Ніязов запропонував ухвалити закон, що захищає сімейну гідність, згідно з яким чоловікові дозволялося мати легально до чотирьох дружин. Була створена спеціальна комісія, але президентська пропозиція тоді викликала протест туркменської інтелігенції, – згадує про ті часи письменник Аманмурад Бугаєв.
Поширюватися це явище почало в другій половині 90-х. На думку Бугаєва, це сталося на тлі економічних проблем і крайньої бідності, з якою зіткнулася переважна частина населення, а також виникнення прошарку заможних людей.
У 2012 році в 7 статті сімейного кодексу Туркменістану, де спочатку була прописана заборона другого шлюбу, з’явився термін «багатоженство».
У Кримінальному Кодексі Туркменістану навіть було передбачено покарання за багатоженство у вигляді виправних робіт на строк до двох років або великий штраф, але, за словами спостерігачів, це явище було доволі поширеним.
19 червня поточного року очільник Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов підписав закон, який забороняє чоловікам одружуватися більше ніж на одній жінці.
Заборона вступить у силу 1 вересня 2018 року.