Про це 25 грудня 2017 року повідомляє сайт «Експрес».
Сфероподібної форми споруда не має кутів. Дах покритий бітумною черепицею. А житлова площа такого будиночка - 42 квадратні метри.
Власник хати Ілля Коротуненко, як переїхав жити в нове місто, хотів придбати квартиру, але вжахнувся -- ціни просто зашкалювали. За однокімнатну просили не менше як 34 тисячі доларів.
Таких грошей я не мав, -- каже чоловік. -- От і вирішив шукати альтернативу. Зацікавила технологія сфероподібного будівництва з пінопласту. Підрахував і зрадів: матиму своє житло. До того ж, досить швидко. Не повірите: каркас збудував за два дні. Майже два місяці витратив на решту робіт й одразу заселився. Під цією сферою у мене все: і вода, і вбиральня, і ванна, і спальня… зручно й комфортно. А витратив на зведення оселі 13 тисяч доларів.
Пан Коротуненко задоволений своїм вибором, тим паче, що навіть утримувати такий будинок дешевше, аніж, приміром, квартиру з аналогічною площею. У морозні дні чоловік обігріває оселю каміном.
Заванатажую невеличкий оберемок дров, і все, в хаті - Африка, - всміхається. - Іноді навіть доводиться відчиняти вікна, щоб температурний режим не перевищував плюс 24 градуси. На зиму мені цілком вистачає 3,5 куба дров. На весь опалювальний сезон я витрачаю приблизно 2000 гривень. А коли морозів немає, я вмикаю маленького обігрівача - потужністю один кіловат. Цілком вистачає, а це додаткова економія коштів.
А який експлуатаційний ресурс такого будинку? - запитую власника.
За нормативними розрахунками -- 50 років, -- каже Ілля. -- Але я переконаний, що пінополістирол, виготовлений за спеціальною технологією, прослужить значно довше. Тим паче, що цей матеріал захищено і зовні, і зсередини. Тож він не боїться ні дощу, ні сонця, ні морозів, ні гризунів. Якби мені не трапилась ця технологія, мабуть, досі орендував би квартири. Уявляєте, скільки грошей довелося б викинути на вітер?!.