Рахунки обіцяють розблокувати, коли клієнт надасть співробітнику установи паспорт та ідентифікаційний код, пише vesti-ukr.com.
"Вчора мені прийшло повідомлення про те, що моя карта Укргазбанку заблокована. Я подумала, що це шахраї, і передзвонила в банк. Але там мені сказали, що карту заблокували вони, а мені, щоб продовжити користуватися рахунком або зняти гроші, необхідно прийти з документами у відділення. Це при тому, що я оформляла карту два місяці тому і ніяких повідомлень не приходило", - каже Валерія Іонова.
Також картки блокують у клієнтів Ощадбанку і Приватбанку. Проте тут людей заздалегідь попереджали та просили прийти у відділення. Такі перевірки вони мають право робити лише раз на рік.
"Вимога НБУ про перевірку клієнтів набула чинності ще 2015 року, але зараз банки почали активніше її виконувати. В основному моніторинг проводять за тими клієнтами, які відразу ж після зарахування коштів знімають готівку. При цьому немає розрахунків у магазинах. Такі карти відразу ставлять на додатковий контроль, і людей змушують частіше проходити ідентифікацію", - пояснює радник президента асоціації українських банків Олексій Кущ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Приватбанк став приватним акціонерним товариством.
Ще однією причиною для блокування є нерівномірні доходи. Тоді банк може зупинити підозрілу операцію із переведення великої суми коштів і заблокувати карту. У цьому випадку під підозру потрапляють особи, які не мають постійного місця роботи.