Про це 24 лютого 2018 року повідомили у прес-службі Міністерства освіти та науки України.
Підписання меморандуму відбулося 23 лютого в приміщенні МОН.
Для МОН важливо створити умови для доступу вишів до сучасного інструменту та відповідних баз даних, які допоможуть у боротьбі з академічною недоброчесністю (плагіатом). У Меморандумі не надається жодного монопольного права чи якихось преференцій компанії Plagiat.pl, але ми отримуємо додатковий інструмент перевірки академічних текстів, – пояснила Лілія Гриневич.
Передбачається, що використання цього інструменту навчальними закладами (їх спецрадами) є добровільним і формалізується у вигляді окремої Угоди між ЗВО та компанією Plagiat.pl. Університети зможуть підписати угоду протягом трьох місяців із дати підписання Меморандуму.
МОН зацікавлено, щоб більше компаній, на кшталт Plagiat.pl, співпрацювало Міністерством для вдосконалення антиплагіатних перевірок. Ми закликаємо інші компанії виступати із аналогічними проектами на таких же чи навіть кращих умовах, – додала Міністр.
Для допомоги «вишам» меморандум передбачає, що працівники закладу зможуть пройти денний безкоштовний тренінг для ознайомлення з роботою бази. Університетам пропонують різні моделі використання продукту, включаючи таку, що не надає Plagiat.pl жодного доступу до власної бази (репозитарія).
У випадку отримання доступу до репозитарія ЗВО Plagiat.pl гарантує недопущення копіювання і використання його змісту в комерційних цілях.
Нагадуємо, що раніше заступник Міністра освіти і науки Юрій Рашкевич розповів, що процес затвердження нових Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності вийшов на фінішну пряму – документ пройшов усі потрібні погодження в ЦОВВах й днями буде внесений до Кабміну.