Успішна реформа освіти неможлива без міцної фінансової основи та принципу наступності і послідовності.
Про це під час прямого ефіру у програмі "Відкрита влада" заявив перший заступник голови Волинської облради, член фракції ВО "Свобода" Юрій Поліщук.
"Усі 30 років незалежності в Україні триває освітня реформа. Ведуться постійні дискусії про те, якою має бути наша школа. Але успіх будь-якої реформи, в тому числі освітньої, можливий лише у разі її наступності і послідовності виконання. Коли реформа втілюється в життя, незважаючи на зміни урядів, президентів чи нові вибори до Верховної Ради. Так, за минулої влади була напрацьована програма "Нової української школи". Сьогодні в цю програму вносяться суттєві зміни. Таке відчуття, що кінцевий варіант змін не бачать самі ініціатори. Якою буде профільна школа? Чи буде вона взагалі?" - зазначив посадовець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Без Мінська, але і без Будапешта. Перші Рефлексії щодо зустрічі Зеленського-Байдена
Також Юрій Поліщук звернув увагу на те, що без надійного фінансового фундаменту будь-яка реформа приречена.
"Будь-яка реформа базується на фінансах. Без фінансування жодна реформа не може бути реалізованою. Зараз склалася ситуація, коли держава переклала на місцеві бюджети частину функцій з утримання закладів освіти. Ще 10 років тому освітня субвенція з державного бюджету покривала майже все утримання закладів середньої освіти. Зараз субвенція ледве покриває зарплату вчителів. Це ненормально. Щоб у нас була хороша освіта, потрібно підвищувати статус вчителя. Вчителю не потрібні подачки від держави у вигляді ноутбуків чи пільг. Це навіть принизливо. В нього має бути така зарплата, за яку він зможе сам придбати все необхідне, не чекаючи на якусь зовнішню допомогу".