Про це 23 червня 2018 року повідомляє сайт «DT.UA».
Президент Петро Порошенко підписав цей закон 20 червня. У п'ятницю, 22 червня, документ був опублікований у виданні Верховної Ради «Голос України».
Цей закон повинен створити можливість для підвищення мотивації громадян проходити військову службу. Зокрема, військовослужбовцям, визнаним рішеннями військово-лікарських комісій непридатними за станом здоров'я до військової служби, надають можливість продовжувати служити.
Бойовий досвід, морально-ділові якості та мотивація до військової служби для таких військовослужбовців, незважаючи на їхній фізичний стан, можуть бути реалізовані на військових посадах, які не потребують фізичних навантажень, - наголошується в повідомленні прес-служби президента.
Крім того, з 23 до 30 років підвищується вік прийому громадян як курсантів вищих військових навчальних закладів, що дозволить учасникам АТО і Операції об'єднаних сил вступати на навчання і продовжувати військову службу у вищому званні офіцерів. До 60 років підвищується граничний вік перебування в запасі військовозобов'язаних-жінок, як і чоловіків, що забезпечить гендерну рівність та збільшить мобілізаційний ресурс.
Також в особливий період військову службу за новим контрактом можна буде продовжувати на термін від 1 до 10 років, що сприятиме збільшенню кількості громадян, які бажають проходити військову службу за короткостроковим контрактом. Документ також дозволить звільнитися або укласти новий контракт військовослужбовцям, дію контрактів яких примусово продовжено після закінчення його терміну в особливий період, і військовослужбовцям, які уклали контракт до закінчення особливого періоду та оголошення демобілізації.
Журналіст Юрій Бутусов у статті для DT.UA пише про те, що сьогодні укомплектованість бригад ЗСУ на фронті становить менше 50%. До кінця ротації підрозділу на передовій нерідко можна побачити роту з 40 осіб, або батальйон, в якому 200 тримають фронт у 10-11 кілометрів. Причому, за його словами, на папері цифри укомплектованості вище.