image
 |  155 23 Листопада 2024 | 18:35

В Україні створили мапу кримінальних справ часів Голодомору: йдеться про канібалізм і трупоїдство

Міністерство внутрішніх справ разом із Музеєм Голодомору оцифрували 1022 архівні кримінальні справи про канібалізм та понад 1000 випадків трупоїдства часів Голодомору 1932-1933 років.

Фотокопій матеріалів доступні на електронній мапі, повідомив очільник міністерства Ігор Клименко, інформує ВолиньUA.

Карта відображає географію випадків канібалізму, які радянські каральні органи зафіксували під час Голодомору 1932-1933 років.

Також на сторінці можна знайти інформацію про документи, які радянська влада знищила в 1956 році. Дані про них збереглася в так званих вибіркових списках на знищення.

"Ці матеріали доводять, що голод був свідомим інструментом упокорення українського народу. Ми повинні пам’ятати про це, щоб ніколи не поступатися своєю свободою", – зауважив міністр внутрішніх справ.

У МВС зауважили, що за допомогою електронної мапи можна побачити, що випадки канібалізму збігаються з географією регіонів, які постраждали внаслідок Голодомору.

"Це в черговий раз підтверджує особливості геноцидної політики радянської імперії щодо України та спростовує російський міф про загальносоюзний голод в СРСР", – пояснили у відомстві.

"Війна іде на багатьох фронтах, один із них – заперечення Голодомору": Послиня Канади Наталка Цмоць

У МВС зауважили, що окремі випадки людоїдства розміщені не за місцем скоєння, а за розташуванням слідчих підрозділів – на карті їх можна побачити як скупчення.

Там додали, що переведення паперових документів архіву відомства в електронний формат досі тривають. Крім того, в МВС розпочали роботу з верифікації та додавання на мапу інформації про випадки канібалізму з інших джерел, зокрема з архівних установ, музеїв та свідчень очевидців.

Українці можуть поставити питання розробникам карти, внести пропозиції щодо її зміни або надіслати додаткову інформацію.

"Дитину найшли мертву в скрині, сховану на мʼясо". Голодомор у щоденниках Луки Гусака з Сумщини

Мапу Голодомору опублікували в межах виконання вимог закону про доступ до архівів репресивних органів комуністичного режиму.

Нагадаємо, щорічно четвертої суботи листопада в Україні вшановують пам’ять українців, які загинули внаслідок голоду, організованого радянською владою в 1932-1933 роках. Цьогоріч пам’ятна дата припала на 23 листопада.

Традиційно цього дня українці можуть долучитися до Всеукраїнської акції пам’яті "Запали свічку": 23 листопада о 16:00 варто поставити свічку біля вікна, а також взяти участь у Загальнонаціональній хвилині мовчання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Луцьку відбудеться вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити