image
 |  0 8 Лютого 2019 | 18:09

В Україні від помилок лікарів помирає понад 30 пацієнтів щодня

Для порівняння від дорожньо-транспортних пригод в Україні помирає менше 10 людей кожен день, а від виробничого травматизму – менше одного в день.

В Україні через помилки лікарів, яких можна було уникнути, помирає більше 30 людей кожен день.

Про це на під час круглого столу в УНІАН на тему: «Безпека пацієнтів в лікарнях України» заявив доктор медичних наук, завідувач лабораторії безпекових стратегій в охороні здоров’я ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О. М. Марзєєва НАМН України» Юрій Скалецький, презентуючи результати свого дослідження.

«Там де працюють люди – там робляться помилки. Про те, що лікарі помиляються і ці помилки є інколи трагічними для пацієнтів відомо давно», - зазначив він.

Скалецький зауважив, що у доповіді інституту медицини США у 1999 році зазначалося, що щорічно у США від помилок медичного персоналу, котрі можна було б попередити, помирає до 100 тисяч пацієнтів.

Читайте також: Повідомили деталі жорстокого вбиства на Волині

За його словами, загалом кількість пацієнтів, які наражаються на медичну помилку, перебуваючи у стаціонарі, становить від 8% у Великій Британії, де вжиті надзвичайно серйозні заходи з безпеки пацієнтів, і до 25% у Норвегії. У країнах з перехідною економікою або в країнах, що розвиваються ця ситуація набагато гірша.

«Бідна медицина – це небезпечна медицина», - наголосив експерт.

«Щодо динаміки смертності у вітчизняних стаціонарах. У 2013 році порівняно з 2001 році стаціонарна смертність зросла більш, ніж на 25 тисяч. Після 2013 року і окупації частини території України РФ чисельність вибірки, яка підлягає статистичним дослідженням знизилася, але в процентному відношенні ризик смертності у стаціонарі продовжував зростати», - додав він.

За словами доктора медичних наук, якщо брати рівень окремих областей України, то у Вінницькій області післяопераційна смертність в два рази менша, ніж загалом по Україні і більш ніж в три рази менша, ніж в Одеській області.

Читайте також: На волинському підприємстві працівнику відірвало ногу

«Чи це проблема надання інформації щодо реєстрації летальних випадків чи це великі здобутки медицини у Вінницькій області, які треба нагороджувати і терміново поширювати на всю Україну поки незрозуміло», - зауважив він, додавши, що в цьому випадку потрібно проводити додаткові дослідження.

Що стосується окремої Київської міської клінічної лікарні № 12, то тут, за словами Скалецького спостерігається тенденція до зниження післяопераційної смертності, причому тут найкращі показники у Києві і по всій Україні.

«За нашими консервативними оцінками кожен день у вітчизняних стаціонарах через проблеми, яких можна було б уникнути, тобто від помилок лікарів, помирає понад 30 пацієнтів. Це більше 10 тисяч осіб на рік. Для порівняння від дорожньо-транспортних пригод в Україні помирає менше 10 людей кожен день. Від виробничого травматизму – менше одного в день», - заявив він.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити