image
 |  4 6 Вересня 2018 | 05:14

Вчора над Луцьком пролетів бомбардувальник Су-24М

У небі над Луцьком пролетів фронтовий бомбардувальник Су-24М або його розвідувальна модифікація Су-24МР.
Сталося це учора, в середу, 5 вересня, приблизно о 16:30 год.,повідомили в організації волинських авіалюбителів "ОВАЛ".
На авіаційному полігоні Повурськ у Ковельському районі 8-9 вересня відбуватимуться військові авіаційні навчання з практичним застосуванням авіаційних засобів ураження (бомбометання та пуски ракет по наземним учбовим цілям).
На цих навчаннях навички бойового застосування на полігоні відпрацьовуватимуть екіпажі фронтових бомбардувальників Су-24М, фронтових розвідників Су-24МР і навчально-бойових літаків Л-39 "Альбатрос" зі складу 7-ї бригади тактичної авіації імені Петра Івановича Франка, яка дислокується на аеродромі Старокостянтинів у Хмельницькій області.
Стандартний маршрут їх польоту наступний: Старокостянтинів (Хмельницька область) - Корець (Рівненська область) - Тинне (Рівненська область) - Красноволя (Волинська область, Маневицький район) - авіаційний полігон Повурськ у Ковельському районі (виконання навчально-бойового завдання) - Рожище - Луцьк - Дубно (Рівненська область) - Старокостянтинів.
Зазвичай над Луцьком літаки за цим маршрутом проходять на висоті 4000 - 4500 метрів. В ясну погоду вони добре помітні жителям 40-го, 33-го та 55-го кварталів, а також села Липини.
Проте в деяких випадках екіпажі окремих літаків отримують на зворотному шляху до Старокостянтинова додаткові завдання, наприклад, обліт радіотехнічних засобів Луцького військового аеродрому, який під час їх польотів працює як резервний - на випадок різкого погіршення метеорологічних умов або нештатних ситуацій на борту.
В такому випадку екіпаж літака знижується на гранично малу висоту 50-100 метрів і проходить над злітно-посадковою смугою Луцького військового аеродрому.
Також у Володимир-Волинському з 2016 року дислокується 39-й окремий зенітно-ракетний полк (в/ч А-2892), який контролює повітряний простір Волинської області.
Екіпаж літака, який 5 вересня пролітав над Луцьком, міг також отримати завдання перевірити реакцію чергових сил протиповітряної оборони в регіоні, пройшовши на малій висоті над містом.
Тобто, чергові бойові розрахунки 39-го окремого зенітно-ракетного полку у Володимирі-Волинському мали встигнути відреагувати на раптову появу літака в небі, увімкнути свої радіолокаційні засоби, супроводити літак, захопити його та умовно знищити, здійснивши по ньому умовний пуск зенітної ракети.
А екіпаж літака, в свою чергу, мав зафіксувати роботу наземних радіолокаційних станцій полку, засікти їх місцезнаходження, відслідкувати їх роботу та виконати відповідні протиракетні маневри для зриву їх захвату та супроводу.
"Зауважимо, що обидві причини сьогоднішнього прольоту літака над Луцьком, вказані нами вище, є лише припущеннями, чому літак міг пролетіти над містом. Проте обидві причини є рутинними завданнями для екіпажів літаків Військово-Повітряних Сил, які вони виконують в небі різних регіонів України чи не щодня", - йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Парадокс у Луцьку: Пустовіт забув вимкнути світло

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити