image
 |  139 2 Грудня 2024 | 12:34

Від початку року на Волині збільшилась захворювання на ВІЛ

Від початку року на Волині збільшилася захворюваність на ВІЛ-інфекції у порівнянні з минулим роком. За 10 місяців 2024 року виявили 183 нових випадки.

Зараз в області на обліку перебуває 2087 ВІЛ-інфікованих, розповіла Суспільному лікарка-інфекціоністка обласного Центру профілактики та боротьби зі СНІДом обласної інфекційної лікарні Еліна Дакаєва. Однак, з її слів, Волинь входить до областей з низькою поширеністю ВІЛ-інфекції/СНІДу серед населення.

Тестування безплатне та анонімне

У центрі профілактики та боротьби зі СНІДом можна безплатно та анонімно пройти тестування на наявність інфікування.

"Тестування проходить в кабінеті довіри на третьому поверсі. Є два кабінети лікарів-інфекціоністів, які ведуть прийом і беруть на облік. Крім того, є кабінет педіатра, де диспансерне спостереження діток, народжених від ВІЛ-інфікованих з позитивним діагнозом, а також дітей до 18 місяців", — говорить лікарка-інфекціоністка Еліна Дакаєва.

За словами медичної сестри Олени Литвин, у маніпуляційному кабінеті щодня беруть аналізи в 10 пацієнтів: "В нас проводяться комбі тест на ВІЛ, сифіліс та гепатит B і С. Також можна обстежитися лише на ВІЛ-інфекцію".

У клініко-діагностичній лабораторії центру проводять орієнтовно 300 аналізів вдень, розповіла фельдшерка-лаборантка Валентина Кадюк. Матеріал для досліджень, з її слів, привозять з усієї Волині.

"Імунологічних робимо в день десь до 200 аналізів, молекулярних до 15, — каже Валентина Кадюк. — Ще робимо загальний аналіз крові й біохімічний аналіз крові".

Де отримати лікування ВІЛ-інфікованим на Волині

Якщо виявили інфікування, пацієнтам надають безплатне лікування. Антиретровірусну терапію на Волині отримує 1880 людей, серед них 30 дітей, каже лікарка-інфекціоністка Еліна Дакаєва. З її слів, завдяки профілактиці у вагітних ВІЛ-інфікованих жінок знизився рівень передачі інфекції новонародженим.

"Ми беремо їх на облік, вони проходять весь спектр обстежень і призначення правильної терапії. Після народження та дитинка ще цілий місяць приймає профілактику антиретровірусними препаратами", — говорить Еліна Дакаєва.

На Волині лікування ВІЛ-інфікованим надають у 5 медичних закладах області: у Луцьку, Ковелі, Любомлі, Володимирі та Нововолинську. Щоденний прийом таблеток для профілактики в 99 відсотках знижує ризик зараження ВІЛ, додає лікарка-інфекціоністка.

Читайте також: З понеділка у Володимирі розпочне працювати благодійна їдальня

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити