image
 |  32 4 Березня 2021 | 13:42

Використання гвинтів під час ремонтно-будівельних робіт*

Гвинт — один з найдавніших кріпильних елементів. Він дійшов до нас з часів Стародавньої Греції і не дуже сильно змінився. І хоча сьогодні його вже не можна назвати найпоширенішим кріпильним виробом, у побуті більш популярні саморізи, а у промисловості — болти, гвинти все одно використовують, і доволі часто. За допомогою них можна утворювати міцні роз’ємні з’єднання, які будуть здатні витримати суттєві навантаження.

Різновиди гвинтів: установчі та кріпильні

Гвинтом називають металевий стрижень з різьбою та головкою. На відміну від шурупа, він має тупий, а не конусоподібний кінець. А різниця з болтом полягає у відсутності необхідності використання гайки. Гвинт встановлюється у спеціально підготовлений отвір і фіксується в ньому лише завдяки власній різьбі. Це значно спрощує процес з’єднання. Гвинти діляться на два основні види:

  • установчі;
  • кріпильні.

Перші використовуються для осьової та радіальної фіксації деталей на валах. Вони менш поширені, ніж другі. Характерною ознакою установчих елементів є відсутність шляпки. Кріпильні гвинти є більш традиційними — вони дозволяють з’єднати два чи більше елементів у єдину конструкцію. Фіксуються вони за допомогою ключа або викрутки. Гвинти різних видів можна порівняти на сайті Bulat-Metal.com.ua і побачити ключові відмінності.

Також існує класифікація за формою головки. Цей елемент може бути:

  • пласким;
  • опуклим;
  • круглим;
  • грибоподібним;
  • потайним;
  • напівпотайним.

Переважна більшість гвинтів виготовляється згідно вимогам ГОСТ або DIN. Це державний та міжнародний стандарти, у яких прописані характеристики, яким має відповідати виріб. Використання ГОСТ та DIN значно спрощує життя не лише будівельникам та монтажникам, але й виробникам кріплень.

Для чого потрібні гвинти під час ремонту

Будівельні та ремонтні роботи передбачають з’єднання різноманітних конструкцій чи невеликих предметів поміж собою. Це стосується як встановлення нової перегородки у приміщенні, так і відновлення меблів. Гвинти принесуть користь вам у різних ситуаціях. Головні переваги подібних роз’ємних з’єднань:

  • потреба у мінімальному просторі — немає необхідності у місці для гайки;
  • можливість багаторазового використання, легкість монтажу;
  • здатність витримувати великі навантаження, тривалий термін служби;
  • зручність встановлення — можна обійтися викруткою, якщо вже підготовлені отвори.

На відміну від шурупів та саморізів, розбирання гвинтових з’єднань не знижує їхню надійність. Ці кріпильні вироби зазвичай використовують для твердих матеріалів: бетону, металу, міцного дерева. У випадку з меблями ідеально підходять гвинти з потайною або напівпотайною головкою. Вони занурюються у матеріал та майже непомітні на поверхні. Це привабливо виглядає та більш небезпечно. А викрутити такий гвинт можна за допомогою спеціального ключа. І для цього не потрібно докладати значних зусиль.

Можна зробити висновок, що гвинт є чудовою альтернативою болтам і шурупам під час виконання будівельно-ремонтних робіт. Він має просту та надійну конструкцію, не потребує додаткових кріпильних елементів (хоча його і можна використовувати з гайкою), дешево коштує. Обираючи подібні деталі для ремонту, обов’язково звертайте увагу на якість матеріалів виготовлення та наявність покриття. У більшості випадків краще застосовувати гвинти з нержавійки. У побутових умовах вологість іноді грає дуже серйозну негативну роль та здатна знизити надійність з’єднання за короткий час.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити