Купівля або продаж валюти як потреба може виникати у великої кількості людей, незалежно від фінансового стану та інших факторів. Тому валюту купують і продають як звичайні українці, так і бізнесмени, міжнародні організації, банки та багато інших. Чергова поїздка за кордон, робота на міжнародному ринку, кредитування від міжнародних партнерів – це дії з валютою усередині країни.
Тому іноді необхідно аналізувати показники курсу. Він може коливатись протягом одного дня або протягом тривалого часу залишатися незмінним. Досить легко дізнатися курси валют в Луцьку, адже є спеціалізовані майданчики та сайти. Інформація там публікується щодня, але не зайвим буде дізнатися, як саме створюється курс, що і як впливає на нього.
Критерії створення курсу
Міжбанківський валютний ринок є основним джерелом інформації для створення курсу валют. Валютної біржі як такої немає в Україні, відповідно використовується аналог. Як тільки торги закінчилися, є інформація про велику кількість показників, які є причиною зміни курсу. Але показання курсу можуть бути сталими, тобто не змінюватись ні від чого. Такий курс встановлюється лише в особливих випадках.
На банки щодня приходять заявки з купівлі та продажу валюти. Їх погашення чи відмови і допомагають сформувати середньоринковий курс. Після цього Національний банк України обов'язково публікує інформацію про курс, а від цього показника формуються реальні курси та показники в інших банках. Для точного формування реального курсу комерційні банки користуються такою інформацією:
- вартість купівлі потрібного обсягу валюти;
- загальна динаміка на міжбанківському ринку;
- кількість заявок для продажу та купівлі валюти;
- наявність валютних інтервенцій;
- рівень зобов'язань та активів.
Банки обов'язково себе страхуватимуть, відповідно реальний курс продажу та купівлі може бути вищим.
Відповідно якщо потрібно продати чи купити валюту, слід скористатися цифрами від обмінників чи комерційних банків.
Як та чому змінюється курс?
Існує безліч факторів та систем визначення курсу. Особливу увагу звертають на економічні показники країни:
- інфляція;
- безробіття;
- показник ВВП;
- платіжний баланс;
- стабільність валютного ринку.
До тієї чи іншої валюти в українців має бути довіра. Якщо вони часто купують долар і витрачають українську гривню, то вони йому довіряють, тим самим вартість долара зростає. Політика також може впливати, адже якщо будуть якісь хвилювання, то інвестори та міжнародні організації не вкладатимуть свої гроші в економіку проблемної країни.